Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Mardan Palace Otel 31 Mart 2018'de açılacak!

Şu anda tadilat nedeniyle kapalı olan Antalya'daki Mardan Palace Otel, 31 Mart 2018 tarihinde yeniden hizmete açılacak.i


Antalya’da, Azeri işadamı Telman İsmailov tarafından 1.4 milyar dolara yaptırılan ve şu anda tadilat nedeniyle kapalı olan Mardan Palace Otel 31 Mart 2018 tarihinde hizmete yeniden açılacak.

 

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; Otelin genel müdürü Selçuk Şentepe, Mardan Palace Otel hakkında açıklamalarda bulunarak otelin hacizlik olmadığını, şirketin bir diğer yatırımı olan sport otelin haciz nedeniyle satılmaya çalışıldığını açıkladı. 

 

Mardan Palace’ın borç batağında olmadığını; ancak ödemeleri gereken borçları olduğunu belirten Şentepe, buna karşılık ellerinde bulunan mal varlığının, borçlarının 5 katı olduğunu dile getirerek "Her dönem şirketlerin belirli sıkıntıları olmuştur, bunlardan biri de SGK ödemeleridir. Bizim için de bahsi geçen konu, tamamen bunun üzerine. Bu borç karşılığında sport otelimizi (Mardan Stadı) teminat olarak göstermiştik. Aslında hacizden satışa çıkan kısım, bizim parçamız olan bir sport otel tesisidir. Mardan Palace Otel, hacizlik değil; hacizlik olan, bize bağlı olan farklı şirket"  dedi. 

 

Otelin açıldığından beri büyük bir tadilat görmediğini ifade eden Şentepe, "Otel alanı çok büyük, ciddi bir tadilat masrafı gerekiyor. Havuzların bakımı, perdelerin yıpranması, kullandığımız halıların eskimesi söz konusu. Bunların yenilenmesi, yüksek maliyet; ancak şu kadar tutar diye bir şey söylemek yanlış" dedi.