Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Marmara Üniversitesi Nişantaşı arazisini DAP aldı!

Marmara Üniversitesi Nişantaşı arazisi için 2. ihale oturumu, Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) tarafından bugün gerçekleştirildi.


Marmara Üniversitesi Nişantaşı arazisi için 2. ihale oturumu, Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) tarafından bugün gerçekleştirildi. Bu oturum ile Marmara Üniversitesi Nişantaşı arazisi ihalesinin kazananı belli oldu. 


6 firmanın katıldığı ihalenin kazananı 1 milyar 763 milyon 750 bin TL bedelle en yüksek teklifi veren Eltes İnşaat - İstlife Yapı İş Ortaklığı oldu.

Emlak Konut GYO’ya ödenecek bedel 705 milyon 500 bin TL olarak açıklandı.


Konutlar, ticaret alan ve park alanının yer alacağı yeni proje, 25 dönümlük arsa alanı üzerinde yayılacak. Arsanın yaklaşık 11 dönümü ticaret ve konut alanı, 1 dönümü yalnızca ticaret alanı ve yaklaşık 7 dönümü de park alanı olarak ayrılacak. 


Konut ve ticaret alanında yapılacak binaların kat sayısı 10, ticaret alanındaki yükseklik sınırı da 5 kat olarak belirlendi. Emsale esas inşaat alanı da toplam 26 bin 887 metrekare olarak hesaplandı.


DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, ihale sonucunu değerlendirdi. Yılmaz, "Nişantaşı, DAP Yapı’nın misyonu için önemli bir lokasyondu. Avrupa Yakasının en kıymetli lokasyonunda proje geliştireceğimiz için oldukça heyecanlıyız. Nişantaşı’nın kendine has atmosferi ve çekiciliğine kendi vizyonumuzu katarak oluşturacağımız eseri gözümde canlandırabiliyorum. Bir an önce çalışmalara başlayıp İstanbul’a ve Nişantaşı’na değer katacak bir yaşam alanı tasarlayacağız. DAP Yapı’nın ayrıcalığını, Nişantaşı gibi İstanbul’un hatta ülkemizin en nadide semtlerinden birisinde sergileyecek olmanın mutluluk ve heyecanını yaşıyorum." dedi.