Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Mavikent 5. Etap kura çekimi 2017!

Mavikent 5. Etap Sosyal Konutlarının kura çekimi bugün sabah saat: 09.30’da Karataş Şahinbey Spor Salonunda 2 aşamalı olarak yapılacak..


Mavikent 5. Etap Sosyal Konutlarının kura çekimi bugün sabah saat: 09.30’da Karataş Şahinbey Spor Salonunda yapılacaktır. Kura Çekimi 2 aşamalı olacak.


1.Aşamada;

Sadece konut almaya hak kazanan 1.000 asil ve 1.000 yedek kişinin belirleneceği kura çekimi yapılacaktır.


Kurada çıkan yedek isimler çekiliş sırasına göre ilk seçilen yedek 1. sırada, 2. seçilen yedek 2. sırada olmak üzere öncelik hakkına sahip olacaklardır. Daha sonra 1.000 asil ve 1.000 yedek hak sahiplerinin tahsis şartlarını tamamıyla taşıyıp taşımadığı Belediyemizce incelenecek, tahsis şartlarını taşımayan kişilerin hak sahipliği Belediyemiz Encümeni’nce iptal edilecektir. İptal edilen asil hak sahibinin yerini sırasıyla yedek hak sahipleri alacaktır. Sırası gelen yedek hak sahibi kendisine sunulan daireyi herhangi bir nedenle kabul etmemesi durumunda hak sahipliği iptal edilecek ve ilgili daire bir sonraki yedek hak sahibine tahsis edilecektir. Hak sahipliği iptal olan yedek veya asil hak sahibi başka konutlar için hak iddia edemeyecektir. Tahsis şartlarını taşıyan hak sahipleri 2018 yılının Ocak Ayı’ndan itibaren konut peşinat bedelini yatırmaya başlayacaklardır.


2.Aşamada ise;

İdare tarafından belirlenecek ileri bir tarihte, birinci aşamada belirtildiği üzere inceleme sonrası hak sahibi olma şartlarını taşıyan kişiler arasında, Şahinbey Belediye Başkanlığı’nca, konut tahsisi kesinleşen hak sahiplerinin blok, kat ve dairelerin belirleneceği noter huzurunda kura çekimi yapılacaktır.