Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Mayıs ayında açılan AVM'ler!

Mayıs ayı ile birlikte Türkiye genelinde bazı illerin ilçelerinde yeni AVM'ler açıldı. Bugün, Türkiye'de toplam 354 AVM yer alıyor. Ülke genelinde AVM'si olmayan il sayısı ise 23.


Mayıs ayı ile birlikte Türkiye genelinde bazı illerin ilçelerinde yeni AVM'ler açıldı. Bugün, Türkiye'de toplam 354 AVM yer alıyor. Ülke genelinde AVM'si olmayan il sayısı ise 23. 


Mayıs ayında açılan AVM'ler arasında Modern East AVM, Novada Edremit AVM, Bamboo AVM, Axis İstanbul AVM, Endülüs Park AVM ve Novada Manavgat AVM yer alıyor.


1) Novada Manavgat AVM

Novada Manavgat, Antalya'nın Manavgat ilçesinde kapalı otopark alanı dahil 78 bin metrekare inşaat alanında toplam 120 mağaza bulunuyor. Novada Manavgat; günlük 30 bin araç geçişinin gerçekleştiği Antalya-Alanya karayolu üzerinde, Antalya'ya 75 km mesafede, Antalya-Alanya yolunun orta noktasında yer alıyor.


2) Endülüs Park AVM

Bursa-Mudanya yolu üzerinde konumlandırılan ve Bursa'nın ilk üstü açık alışveriş merkezi olan Endülüs Park AVM de bu ay hizmet vermeye başladı. Endülüs Park AVM'de 101 mağaza bulunuyor. AVM, Mudanya ve şehir merkezine 15 dakika uzaklıkta.


3) Axis İstanbul AVM

Axis İstanbul AVM, Sur Yapı ve Hayat Holding tarafından inşa edildi. Axis İstanbul Alışveriş Merkezi'nde 135 mağaza, kafe ve restoranlar, teraslar, çocuklar için büyük bir eğlence ve oyun alanı, 10 salonlu sineması ve fitness merkezi bulunuyor.


4) Bamboo AVM

Nazilli'nin ilk, bölgenin en büyük alışveriş merkezi Bamboo AVM de bugün hizmet vermeye başladı. 53 bin metrekare üzerine kurulan Bamboo AVM, Aydın - Denizli Karayolu üzerinde inşa edildi. AVM'de 85 mağaza, yemek alanı, eğlence alanlan, açık ve kapalı otoparklar, restoranlar, kafeteryalar, sinema salonlan ve çocuk oyun alanları yer alıyor. 


5) Novada Edremit

İlk fazı 2015 yılının Temmuz ayında ziyaretçi ile buluşan Novada Edremit'in ikinci fazı yeni markalan ile 26 Mayıs'ta açılıyor. AVM'de 65 ulusal ve uluslararası marka yer alıyor.


6) Modern East AVM

Modern East AVM, 200 milyon euroluk yatırımla inşa edildi. Ümraniye'de hayata geçirilen Modern East Alışveriş Merkezi 60 bin metrekare kiralanabilir alana sahip.


AVM'nin ikinci fazı bittiğinde bu rakam 90 bine çıkacak. 4 kat üzerinde 141 mağazası 1500 kişi oturma kapasitesine sahip geniş yeme içme alanı 36 kafe ve restoranı, terasları hizmet ve eğlence üniteleri bulunuyor.