Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Mebuskent projesi Ankaralıların ilgi odağı!

Aymor Grup tarafından hayata geçirilen Mebuskent projesi, Ankaralıların ilgi odağı oldu. Batıkent Çakırlar bölgesi Karacakaya mevkiinde yer alan projede 332 müstakil villadan yüzde 70’i satıldı.


Batıkent Çakırlar bölgesi Karacakaya mevkiinde tamamlanma aşamasına gelen ve bağımsız tipteki evler, müstakil bahçeler, çocuklar için rahat oyun alanları, toprakla bütünleşip yeşile dokunarak, temiz havada yaşama imkanı ile yatay mimarinin tüm unsurlarını bünyesinde barındıran Mebuskent projesi, Ankaralıların ilgi odağı haline geldi.


Ciddi bir satış başarısı yakalanan projede 332 müstakil villadan yüzde 70’i satılarak sahiplerini buldu.


Aymor Grup’un Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Ayhan, insanların fiziki ve sosyal çevre konusunda bilinçlenmesi, doğal ortamlarda yeşille barışık, toprağa basarak sağlıklı yaşama arzusunun artması paralelinde yatay mimariye ilginin de arttığını belirterek, şunları söyledi:


 “Yatay yapılaşma ise insan doğasına uygun olarak toprak ve doğayla iç içe yaşama imkanı sunuyor. Yatay mimari konseptinde yapılan konutlarda oturanlar, bir veya iki merdivenle toprağa ulaşabiliyor. Bu nedenle yatay yapılaşmaya ilgide ciddi bir artış var.  İnsanlara yeşili bol, daha düzayak yerlerde yaşama imkanı sunmak istedik.”http://www.mebuskent.com/Star