Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Mehmet Gül – Gül Yapı Yönetim Kurulu Üyesi

Gül Yapı Yönetim Kurulu Üyesi’dir. Mehmet Gül, Gül Grubu’nun kurucusu dedesinin adını taşıyor ve en büyük torun olması sebebiyle şirkette üçüncü kuşağın ilk temsilcisi.Mehmet Gül – Gül Yapı Yönetim Kurulu Üyesi
Gül Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Gül ve babası Gül İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Metin GülMehmet Gül ne zaman, nerede doğdu?


Metin Gül’ün oğlu ve Gül İnşaat’ın Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Gül, 1985 İstanbul doğumlu. Dedesiyle aynı adı taşıyan Mehmet Gül, en büyük torun olması sebebiyle şirkette üçüncü kuşağın ilk temsilcisi. 


Kayak ve tenis sporuyla ilgileniyor. Babası ile sosyal aktiviteler konusunda anlaşamadıklarını söyleyen Gül, babasının şehirden uzak yerlerde sakinlik ve huzuru sevdiğini, kendisinin ise tenis ve kayak sporlarıyla uğraştığını anlatıyor.Mehmet Gül nereden mezun?


Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde mezunu Mehmet Gül, şirkette pazarlama, taşeronluğun takibi, satın alma gibi görevlerde bulunmuş. Gül, “Bir işte sorumluluğun tamamını alınca insanın kendisini geliştirmesi daha kolay oluyor. Şirketlerimizde iş bölümü var ama Paralel Gayrimenkul’de daha çok sorumluluk aldım” diyor.Mehmet Gül’ün adını aldığı dedesinin hayat öyküsü nedir?


Gül İnşaat’ın kurucusu Mehmet Gül, 1977’de Gümüşhane’den İstanbul’a gelmiş. Konut ve yazlık sitelere yoğunlaşmış. Gül İnşaat tam bir aile şirketi olarak biliniyor. Şirket 1980 yılında Mehmet Gül tarafından kurulmuş. Mehmet Bey’in vefatından sonra işleri oğlulları oğulları Metin, Ahmet, Nedim ve Çetin Gül devralmış. Şirket, yönetim kurulu başkanı Metin Gül’ün oğlu Mehmet Gül ile birlikte üçüncü kuşağa da kapılarını açmış.Mehmet Gül’ün babası Metin Gül kimdir?


Rahmetli Mehmet Bey, en büyük oğlu Metin Gül’ü haylazlık yaptığı gerekçesiyle okuldan almış. Ustaların yanında, inşaat tozu yutarak işi öğrenen Metin Gül, 1984 yılında babasının vefatının ardından üç erkek kardeşi ile birlikte yönetimi ele almış. Şirket de Gül inşaat, Gül Yapı ve Gül Proje olarak üçe bölünmüş.


Bu üç şirket bazı projelerde ortak. Metin Gül’ün yönetim kurulu başkanı olduğu Gül İnşaat’ın dönüm noktası ise inşa ettikleri Fly-inn AVM olmuş. “Fly-inn’den sonra büyük projeler yapmamız gerektiğini anladık” diyen Metin Gül, AVM yatırımının her zaman kazanç sağladığını söylüyor.


Gül İnşaatı bir marka haline getiren Metin Gül 1961 Gümüşhane doğumlu, evli ve dört çocuğu var. Sakinliği ve huzuru seviyor.Mehmet Gül hangi haberlere konu oldu?


Mehmet Gül: Esenyurt'ta imar problemi çözüldü! (Zaman Gazetesi, 20 Aralık 2013)


İstanbul Esenyurt'ta yaklaşık 40 bin kişinin mağduriyetine sebep olan imar sorununun önceki ay çözülmesiyle bölge tekrar hareketlendi. Esenyurt Belediyesi sınırlarında, E-5'e yakın 35 dönümlük arazide 200 milyon liralık proje geliştirdiklerini açıklayan Gül Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Gül, Gül Yapı Yaşam projesi için ruhsatı aldıklarını ve inşa çalışmalarına başladıklarını söyledi. Üst yönetici, Gül Yapı Yaşam için de satışa bugün başlayacaklarını açıkladı. Gül Yapı Yaşam'da 564 konut, 64 mağaza yer alacak. 


Projede konutların metrekare fiyatı bin 890 lira olarak belirlendi. Gül Park Yaşam projesinde konut fiyatları 82 bin 873 lira ile 398 bin 642 lira arasında değişecek. Her bütçeye uygun pek çok ödeme plan alternatifi bulunduğunu belirten Mehmet Gül, "İsteyen özel faiz oranlı 120 aya kadar banka kredisi imkânından ya da firma bünyesinde 48 aya kadar vade farksız ödeme seçeneğinden yararlanabiliyor. Projemizi 2015 yılının sonlarında teslim etmeyi planlıyoruz." diye konuştu. Projenin yüzde 15'i satıldı. 2015 sonunda teslim etmeyi planladıkları projenin şu anki fiyatlara kıyasla en az yüzde 50 değerleneceğini öngördüklerini söyleyen Gül, "Satışları ise 2014 sonunda bitirmiş olacağız diye düşünüyorum." dedi. Proje iki ayrı etaptan oluşacak. İlk blokta 1+0 ve 1+1 daireler yer alırken ikinci etapta 2+1 ve 3+1'ler bulunacak. Gül, en fazla 1+0 ve 1+rierin talep görmesini "Bu tipteki konutlar yatırımcısına kazandırıyor." şeklinde yorumladı. Gül Park Yaşam Evleri iki yıl sonunda yüzde 50 prim vaat ediyor (Akşam Gazetesi, 3 Ocak 2014)


Gül Yapı’nın yeni projesi “Gül Park Yaşam” Esenyurt’ta 35 bin metrekare alanda hayat buluyor. 6 blokta toplam 564 konut ve 64 mağazanın yer aldığı projenin 3 bloktan oluşan 1. etabı gençlere ve yatırımcılara yönelik 1+0, 1+1 ve 2+1 dairelerden oluşuyor. Ailelere özel 2. etapta ise 2+1 ve 3+1 daireler bulunuyor. 200 milyon TL’lik proje Gül Park Yaşam’da metrekare fiyatları bin 890 TL’den başlıyor. Gül Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Gül, Esenyurt’ta şu ana kadar böyle bir proje yapılmadığını belirterek, “Bu projeyle Esenyurt’a değer katmayı hedefliyoruz. Talepten çok memnunuz. Daha lansman öncesinde projenin yüzde 15’ini satmıştık” dedi.  


Gül Park Yaşam’da fiyatların 82 bin 873 TL ila 398 bin 642 TL arasında değiştiğini, her bütçeye uygun ödeme alternatifleri bulunduğunu belirten Gül, “İsteyen özel faiz oranlı 120 ay banka kredisinden ya da firma bünyesinde 48 ay vade farksız ödeme seçeneğinden yararlanabilir. Projeyi 2015’in sonunda teslim edeceğiz” diye konuştu. 

Gül, “Projemizde herkesin ihtiyacına yönelik 24 farklı daire tipi yer alıyor. 6, 11 ve 25 katlı 3 blokta 397 daireden oluşan bölüm genç ve yatırımcılara yönelik rezidans olarak planlanırken, 8 katlı 3 blokta 167 daire ise ailelere tasarladık. 2 yılda yüzde 50 prim öngörüyoruz” dedi. 


Mehmet Gül, “2,5 - 70 metrekare arasındaki teraslarıyla dikkat çeken projemiz, sakinlerine enerjik bir yaşam vaat ediyor” dedi.  Projenin 2 bin metrekarelik sosyal tesislerinin içinde fitness, sauna ve hamam da bulunuyor.Mehmet Gül iletişim bilgileri nelerdir?


GÜLYAPI


Adres: Yakuplu Mh. Hürriyet Bulvarı No: 1 Skyport Residence 2. Kat Beylikdüzü/İstanbul

Tel: 0212 876 76 61

Fax: 0212 876 78 53

E-mail: info@gul-yapi.com.tr

SATIŞ OFİSİ / 444 5 485

Web: gul-yapi.com.tr