Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Mehmet Keleş kimdir? AK Parti Düzce Adayı 2014

Düzce’nin önceki belediye başkanı. Mehmet Keleş, 2004 – 2009 yılları arasında Düzce Belediye Başkanlığı yapmış, 2009 seçimleriyle bu görevi diğer AK Partili İsmail Bayram’a devretmişti. 29 Kasım 2013’te Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mehmet Keleş’i yeniden Düzce Belediye Başkan Adayı ilan etti.


Mehmet Keleş kimdir? AK Parti Düzce Adayı 2014
AK Parti 2014 Düzce Belediye Başkan Adayı Mehmet Keleş...Mehmet Keleş, nereden mezun?


1963 yılında Düzce de doğdu. İlk, orta ve liseyi Düzce de okudu.1988 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesinden mezun oldu.Mehmet Keleş, kariyerine nerede başladı?


Keleş, memuriyete İçişleri Bakanlığı Sivil Savunma Genel Müdürlüğünde başladı. Cumayeri ve Uzunköprü Sivil Savunma Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne naklen tayin oldu. 

Personel Müdürlüğü, İstanbul İtfaiye Müdürlüğü, Bilgi Kaynakları Müdürlüğü ve İDO, Halk Ekmek, BELBİM A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliklerinde bulundu.Mehmet Keleş, ne zaman Düzce Belediye Başkanı seçildi?


Hüseyin Keleş, 2004 yılı Mahalli seçimlerinde Düzce Belediye Başkanı seçildi.5 yıl bu görevi yürüttü.2009 yılında İBB İETT Genel Müdürlüğü Abone İşleri Daire Başkanlığına atandı. Halen Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreter Yardımcısı ve UGETAM A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Evli üç çocuk babası.