Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Mehmet Kocatepe kimdir? – AK Parti Artvin Adayı 2014

Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 29 Kasım 2013 tarihinde Artvin Belediye Başkan Adayı olarak ilan edilen isim. Mehmet Kocatepe, TBMM’de danışmanlık görevleri yaptı. Artvin'in mevcut belediye başkanı üç dönemdir bu görevde bulunan CHP'li Dr. Emin Özgün...Mehmet Kocatepe kimdir? – AK Parti Artvin Adayı 2014
AK Parti 2014 Yerel Seçimleri Artvin Adayı Mehmet Kocatepe... Mehmet Kocatepe kimdir? 


1966'da Artvin'de doğdu. Uludağ Üniversitesi ilahiyat Fakültesi'ni bitirdi. Halen Uluslararası Sofya Spor Akademisi'nde "AB Kriterleri Çerçevesinde Türk Sporunda Yeniden Yapılanma" konulu tez çalışması ile doktora eijitimine devam etmektedir. Çok iyi düzeyde Arapça ve iyi düzeyde ingilizce bilen Kocatepe, evlidir.

Mehmet Kocatepe, 13 Nisan 1966’da,Artvin ili Yusufeli ilçesi Barhal Köyü, Misingil Mahallesinde Yaşar ve Sündüs Kocatepe çiftinin ilk çocuğu olarak dünyaya geldi. 


Kocatepe’nin çocukluğu ilkokulu bitirdiği 1976 yılına kadar köyünde geçti. 


Orta öğrenimini Bursa Süleyman Çelebi Lisesi’nde 1985 yılında tamamladı. Yüksek öğrenim olarak; Kamu yönetimi ve ilahiyat okudu. 1990 Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu.


1996’da aynı üniversitede master yaptı. Sosyal Bilimler Enstitüsünden Bilim Uzmanı unvanı ile mezun oldu. 

Ortaokul yıllarında başlayan güreş hayatı, 12 yıl lisanslı olarak devam ettikten sonra 1990 yılında sona erdi. 

Mehmet Kocatepe evli, Abdülkadir, Sümeyye Sündüz ve Halenur adında üç çocuk sahibi.Mehmet Kocatepe iş hayatına nasıl atıldı?


Beş yıl gibi bir süre inşaat, çay ocağı, çay bahçesi, büfe konfeksiyon mağazası işletmeciliği, 1992 den 1996’ya kadar da Malatya, Erzurum Bursa da öğretmenlik yaptı. Mehmet Kocatepe, TBMM’de kimlere danışmanlık yaptı?


1996 Ağustos ayından 2002 Kasım ayına kadar Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Milletvekili Danışmanı olarak, 2003 Mart ayına kadar da Başbakan Yardımcısı Başdanışmanı olarak, 11 Mart 2003 tarihinden bu yana danışmanlığın yanı sıra Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Personel ve Eğitim Daire Başkanı olarak çalışıyor.