Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Mehmet Nane kimdir?

Carrefoursa Genel Müdürlüğü görevinden ayrılan Mehmet Nane, Pegasus'un Genel Müdürü oldu. Peki, Mehmet Nane kimdir?


Mehmet Nane, Carrefoursa Genel Müdürlüğü görevinden ayrılarak Pegasus'un Genel Müdürü oldu.


Mehmet Nane, 1984 yılında Tarsus Amerikan Koleji’nden mezun. Mehmet T. Nane, öğrenim hayatına Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü, ardından da İskoçya Heriot-Watt University Uluslararası Bankacılık ve Finans bölümünde devam etti.


1988 yılında Emlak Bankası’nda memur olarak başladığı profesyonel iş yaşamını, 1993’te Demirbank ve Demir Yatırım’da Müdür, 1997’de Sabancı Holding Planlama ve İş Geliştirme Dairesi’nde Daire Başkan Yardımcısı, 2002’de Sabancı Holding Perakende Grup Başkanlığı’nda Direktör ve 2004’te Sabancı Holding’de Genel Sekreter olarak sürdürdü.


TeknoSA’nın kurulduğu 2000 yılı Mart ayından 2005 yılı Nisan ayına kadar TeknoSA Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Mehmet T. Nane; Nisan 2005-Haziran 2013 tarihleri arasında TeknoSA Genel Müdürü olarak görev yapmıştır. 25 Temmuz 2013'ten itibaren CarrefourSA Genel Müdürü olarak görev yapmaktaydı.


1 Temmuz-25 Temmuz 2013 arasında da geçiş döneminde İcra Kurulu Danışmanı olarak görev yapmıştır. 


Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği (AMPD) Yönetim Kurulu Başkanı olan Mehmet T. Nane aynı zamanda TOBB Perakende Meclisi Başkanı, İstanbul Shopping Fest’in Eşbaşkanı ve ‘Federation of Asia Pasific Retailers Association (FAPRA)’ ve ‘Asia Pasific Retailers Convention and Exibition (APRCE)’ dönem başkanıdır. 


2010 yılında Dünya Perakende Kongresi Danışma Kurulu’nda yer almıştır. 1 Nisan-24 Mayıs 2013 tarihleri arasında Harvard Business School'da AMP 184 programını tamamlamıştır.