Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Mehmet Serdar Koca kimdir?

2012'de Sektörde büyümek adına Turkmall Sultani ile güçlerini birleştirerek Nova Sultani Mimarlık’ı kuran Mimar Mehmet Serdar Koca kimdir?


Mehmet Serdar Koca, 1978 yılında İstanbul’da doğdu.  1997'de lisans öğrenimine devam ederken Aslıhan Ekitmen Mimarlık Bürosu’nda çalışmaya başladı ve 2000 yılında İTÜ Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu.


2002'de Boston Northeastern Üniversitesinde yüksek lisans programını tamamladı. Royal Design Mimarlık firmasında çalışmaya başladı. 2004 yılında Watertown Savings Bank Projesi ile Massachusetts-AIA tarafından Preservation ödülünü aldı.


2006'da  Türkiye’ye dönerek Idemim A.Ş.’de yönetici ortak olarak çalışmaya başladı. Bu firmada perakende sektörüne yönelik birçok projeye imza attı. BG Store ve Chakra mağazalarının Konsept Projelerini oluşturdu ve tüm Türkiye mağazalarının projelendirme ve yapımını yürüttü. Mudo, İpekyol, Machka, Twist, Starbucks, Mado gibi birçok markanın mağaza uygulama işlerini yaptı.


2009 yılında  Nova Mimarlık’ı kurdu. Özellikle Alışveriş Merkezi projeleri olmak üzere ofis ve özel konut projeleri üzerine yoğunlaştı. Başta Turkmall ve Cenay Grup olmak üzere, Rakeen, Günay inşaat, DIA holding gibi birçok büyük firmanın AVM ve Ofis projelerine imza attı.


2012'de Sektörde büyümek adına Turkmall Sultani ile güçlerini birleştirerek Nova Sultani Mimarlık’ı kurdu. Yönetici ortak olduğu bu büroda alışveriş merkezi, ofis, otel, konut, kültür merkezi ve camii konularında projeler üretmeye devam etmektedir.


Nova Sultani Mimarlık

Abdullah Gürer ve Mehmet Serdar Koca tarafından kurulan mimarlık ofisidir. Abdullah Gürer Sultani Mimarlık ile Mehmet Serdar Koca ise Nova Mimarlık ile yıllar içinde birçok başarılı projeye imza atmıştır. Ancak, gerek sektörün gelişimini daha hızlı ve yakından takip edebilmek için, gerekse farklı bakış açılarından bir sinerji oluşturmak amacıyla firmalarını birleştirme kararı almış ve Nova Sultani’ yi kurarak büyük ölçekli projeler yaratmayı kendilerine hedef olarak belirlemişlerdir.


İletişim:

Nova Sultani Mimarlık Mühendislik

İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.


Adres: Maslak Ayazağa Cad. No:4 

34396 Sarıyer - İstanbul

T: +90 212 350 91 10

M:+90 530 231 00 47

F: +90 212 352 13 14

E:info@novasultani.com