Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Mehmet Üstün

Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat bölümü mezunudur. Arkadaşı Selim Başdemir ile birlikte 2008 yılında Kavi Yapı’yı kurdu ve ilk projesi Home Art ile inşaat sektörüne giriş yaptı.


Eğlencede büyük indirim! Oyunlar 1 TL! Esenyurt TİKİ Eğlence Dünyası!

Mehmet Üstün


Mehmet Üstün kimdir?


Aslen Trabzonlu olan Mehmet Üstün, 1981 İstanbul doğumludur. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat bölümü mezunudur. Üniversite eğitimine devam ederken iş hayatına da atılan Üstün, öncelikle Cevahir İnşaat’ta alışveriş merkezi ve otel projesinde görev aldı. Mehmet Üstün, Vakko’nun Nakkaştepe’de yer alan Genel Müdürlük binasının sorumluluğunu aldı. Daha sonra da Kavi Yapı’da başkan oldu. 


Kavi Yapı nasıl kuruldu?


Ortaokuldan itibaren sınıf arkadaşı olan Selim Başdemir ile Mehmet Üstün, 2008 yılında Gürbaşlar Grup bünyesinde Kavi Yapı’yı kurdu.  Selim Başdemir’in 2007 yılında Türkiye’ye dönüşü ile birlikte, inşaat sektöründeki canlılığı fark eden ortaklar bu şekilde Kavi Yapı’yı hayata geçirmiş oldu. 


Mehmet Üstün projeleri hakkında neler söyledi?


Kavi Yapı’nın kurulması ile birlikte Basın Ekspres aksı üzerinde 76 konuttan meydana gelen Home Art projelerini gerçekleştirmeye başladıklarını dile getiren Mehmet Üstün, projeleri hakkında şu açıklamalarda bulundu:


İlk projemizi, söz verdiğimiz teslim tarihinden 6 ay önce bitirip, teslim ettik. Projemiz ince işçiliklerimizdeki titizliğimiz, verimli alan kullanımımız, yatırımcılara yaptırdığımız prim sayesinde büyük beğeni topladı. Ardından endüstriyel enerji tesisi, iş merkezi ve modern çiftlik inşası olmak üzere bazı taahhüt projelerini teslim ettik. Şu anda ise Güneşli’de Basın Ekspres yoluna paralel konumdaki yine bizim portföyümüzde bulunan arsamıza, bizim için ‘prestij projesi’ olacağına inandığımız Home Aves projemizi gerçekleştiriyoruz.Mehmet Üstün

Torunlar GYO - Aziz TorunMehmet Üstün hangi inşaat patronunu örnek alıyor?


Torunlar G.Y.O. ‘nun Yönetim Kurul Başkanı Aziz Torun’u örnek aldıklarını söyleyen Mehmet Üstün, etkilendikleri diğer firmanın ise Rönesans olduğunu söyledi.  Mehmet Üstün


Home Aves projesinin özellikleri nedir?


Güneşli’de konumlandırıldı. 1+1, 2+1 ve 3+1 daire tiplerinin yer aldığı Home Aves’de toplam 191 daire yer aldı.  6 bin 500 metrekare arsa üzerinde inşa edildi ve 2 blok şeklinde tasarlandı. Daire büyüklükleri ise 40 metrekare ile 172 metrekare arasında değişti. Yüzde 80 yeşil alana sahip olan projede Garden Fruit olarak adlandırılan meyve bahçesi de yapıldı. Garden Aves ve Garden Organic adında iki farklı bahçeye de yer verilen projenin dikkat çeken özellikleri ise şöyle:


Kapalı yüzme havuzu, sauna, fitness salonu, fin hamamı, kat bahçeleri, barbeque teras, tenis kortu, 7/24 saat kameralı güvenlik sistemi, kapalı otopark, yük asansörü, sığınak, su deposu ve jenaratör.


Mehmet ÜstünHome Aves; Basın Ekspres Yolu’na 500 metre, 212 AVM’ye 1 km, Starcity AVM’ye 2 km, TEM’e 2 km, E5’e 4 km, Atatürk Havalimanı’na 5 km ve Medipol Mega’ya 3 km mesafede konumlandırıldı. 


Projede yer alan 69 metrekare büyüklüğündeki 1+1 daireler 159.000 liradan, 103 metrekare büyüklüğündeki 2+1 dairelerse 245.000 liradan başlayan fiyatlarla 2013 Mayıs ayında satışa sunuldu. Akbank, Finansbank, Türkiye Finans ve Kuveyt Türk yüzde 0.70’den başlayan esnek ödeme modelleriyle 120 aya kadar taksit imkanı sunuyor. 


İletişim bilgileri 

Telefon Numarası: 0212 503 28 37

Web adresi: www.homeaves.com


Mehmet Üstün iletişim bilgileri nedir?


Merkez Ofis Tel: 0216 680 46 72 – 73

E-Posta: info@kaviyapi.com


Önerilen Bağlantılar : 3. Havalimanı