Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Mehtap Biter kimdir?

Başta İstanbul olmak üzere, Sivas, Bolu,Kayseri,Tekirdağ gibi illerde tarihi eser restorasyon çalışmalarında görev alan Mimar Mehtap Biter kimdir?


Mehtap Biter kimdir? Mehtap Biter, 1970 yılında Adana’da doğdu.  Adana  Lisesi’den mezun olduktan sonra 1988 yılında İTÜ mimarlık fakültesine başladı. 


Mezun olduktan sonra İstanbul'da muhtelif mimarlık ofislerinde ağırlıklı olarak eski eser restorasyonu olmak üzere çeşitli projeler üzerinde çalışmalar yaptı.


1998 yılından itibaren mimar Ali Biter ile birlikte vakıflar genel müdürlüğüne ait tarihi yapıların rölöve restitüsyon ve restorasyon projelerinin hazırlanmasında çalışmalar yaptı. 


Başta İstanbul olmak üzere, Sivas, Bolu,Kayseri,Tekirdağ  gibi illerde tarihi eser restorasyon çalışmalarında görev aldı.


2000 Yılında Bodrum’da Mimar ALİ Biter ile birlikte  Alme Design  Yapı & Mimarlık firmasını kurdu. Bu tarihten itibaren Alme Design & Mimarlık firması bünyesinde, Bodrum ve çevresinde konut ve turizm yapıları alanında proje,tasarım, uygulama ve danışmanlık  hizmetleri vermektedir.


İletişim bilgileri:

Kıbrıs Şehitleri Cad. No:323/3 

Gümbet / Bodrum

T. &  F. 0 252 319 21 17

info@almedesign.net
Önerilen Bağlantılar : TOKİ Kayseri kura