Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Meliha Türker

Babacan Yapı Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü’dür. Meliha Türker, firmada çalışmaya 2009 yılında başladı.Meliha Türker
Babacan Yapı Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü Meliha TürkerMeliha Türker kimdir? 1985 yılında Bulgaristan’da doğan Meliha Türker, baba mesleği olan dış ticaret yapmak üzere Beykent Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü’nden mezun oldu. 


Öğrenim hayatı boyunca 6 yıl tiyatro eğitimi alan Türker, üniversite eğitimini tamamladıktan sonra kısa bir süre havacılık sektöründe yer alarak, pilotaj eğitimi aldı. 


Karakter olarak halkla ilişkiler yönünün kuvvetli olduğunu ve yapmak istediği mesleğin bu olduğunu tanımladığında inşaat sektörüne sürpriz bir giriş yaptı. 


İyi derecede İngilizce bilen Meliha Türker, Arapça eğitimi alıyor. Meliha Türker ne zaman Babacan Yapı’da çalışmaya başladı?Meliha Türker, Babacan Yapı’daki satış uzmanı olarak görevine 2009 yılında başladı ve geçen 4 yıl içinde yönetici pozisyonuna ulaştı. Meliha Türker, konut  satış ve pazarlama işini nasıl yorumluyor?Meliha Türker’e göre; 


“Proje aşamasında olan bir ürünü pazarlamak, en riskli ve ikna kabiliyetinin en zor olduğu kısımdır. Bizim sektörümüzde en önemli başarı anahtarı pazarlayacağınız ürünü iyi tanımanız, imalatçı firmaya güveniniz ve tüketiciye doğru ürünü sunmanızdır. Yani kırmızı gömleğin yakışmadığı bir şahsa kırmızı gömleği satmaya çalışmanızdan daha yanlış bir şey olamaz. 


Biz, doğru ürünü doğru tüketiciye pazarlıyoruz. Ve en önemlisi, taahhütlerimizin teslimat sonrasında da arkasındayız. Tüm konut sahipleri bize her sıkıntısında ulaşıp hızlı sonuç alabiliyor. Bu da marka dinamiğimizin çıtasını yükseltiyor. Her yıl hedefleri büyüyen bir firmada, yenilikçi bir yapıda çalışmanın çok büyük bir şans olduğunu düşünüyorum. Aynı zamanda satış pazarlama alanında pazarlama personelinin satışa yönelik bilgi ve becerisini talep yaratan satışlarda talep karşılayan satışlarda olduğundan daha fazla önemlidir. Çünkü müşterinin ürünün ya da hizmet kalitesine yönelik algısında satış elemanının satış sürecini yönetmedeki performansı etkili ve belirleyici olur. 

Gayrimenkul pazarlamasında en önemli ağ, talep oluşturan satışlar yaratmaktır. Bu da ekip ruhu, yenilikçi vizyonel ve dünya standartlarına ayak uyduran projeler ve bireysel maksimum performans ile gerçekleşir”. Meliha Türker’in hedefleri nelerdir? Meliha Türker’in kariyer hedeflerinde, markası Babacan Yapı’yı Türkiye’nin ilk 5 inşaat ve gayrimenkul pazarlama şirketlerinin içine sokmak yer almaktadır. Markanın aynı zamanda kurumsal iletişim müdürlüğünü de yürüten Türker, pazarlamanın en önemli dalı olan reklam ve kurumsal kimlik çalışmalarında aktif rol almaktadır. Meliha Türker ve Babacan Yapı iletişim bilgileri nelerdir? BABACAN YAPI MERKEZ OFİSİ 


Adres: Crown Tower Ticaret Binası Talatpaşa Mah. 1076 nolu Sok. No:10  Beylikdüzü Mevkii Esenyurt / İstanbul


Telefon: +90 212 876 18 08 pbx


Faks: +90 212 876 19 91


E-Posta: info@babacanyapi.com


Meliha Türker e-posta: meliha.turker@babacanyapi.com


Telefon: 444 24 20 


Web Adresi: www.babacanyapi.com