Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Melis Aydın kimdir?

Halen mimarlık çalışmalarına Ertuğrul Aydın’la beraber kurmuş olduğu Yapı 360 bünyesinde devam etmekte olan Mimar Melis Aydın kimdir?


Melis Aydın, 2008 yılında eğitimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde tamamladı. 


2006 yılından itibaren çeşitli mimarlık ofislerinde ve sosyal sorumuluk projelerinde çalıştı. 


Yüksek lisansını yine  Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Mimari Tasarım Sorunları kürsüsünde “‘Tarlabaşı Bölgesinin Kamusal Mekan Açısından Değerlendirilmesi: Tarlabaşı Yenileme Projesi Öncesi Ve Sonrası’’ konulu tez çalışmasıyla tamamladı. 


Halen mimarlık çalışmalarına Ertuğrul Aydın’la beraber kurmuş olduğu Yapı 360 bünyesinde devam etmektedir.


Yapı 360

YAPI 360; 2007 yılında kurulan ve inşaat alanında müteahhitlik hizmeti veren SELAY İnşaat’ın sahibi Ertuğrul Aydın (İnş. Y. Müh.) ve ödüllü Yüksek Mimar Melis Aydın’ın buluşmasıyla kuruldu. 


Yeni bir şirket olarak değil kentin merkezide konut işlevli projeler için yeni bir Yapı üstkimliği oluşturmak adına hayata geçirildi.


2007 yılından itibaren kamu ihalelerinden uluslararası projelere uzanan geniş bir skalada hizmet veren ekip, ülkemizde Kentsel Dönüşümün ivmelenmesiyle, 2012 yılında rotasını Kentsel Dönüşüm eksenine çevirdi ve halen İstanbul’da, özellikle Kadıköy/Bağdat Caddesi’nde çalışmalarını sürdürmektedir.     


Yapı 360 | inşaat, mimarlık, fikir&sanat


Bağdat Cd. No: 376/19 - Şaşkınbakkal

Kadıköy / İstanbul

Telefon: +90 216 356 57 84

E-posta: yapi@yapi360.com