Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Mersin'e ödüllü Mezitli Sahil Alanı Projesi yapılıyor!

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin’i ödüllü proje ile sahil şehri kimliğine kavuşturuyor. Mezitli Sahil Alanında Kentsel Tasarım Projesi, 45 kişilik ekip tarafından hayata geçiriliyor.


Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin’i sahil şehri kimliğine kavuşturuyor. Mezitli Sahil Alanında Kentsel Tasarım Projesi, 45 kişilik ekip tarafından hayata geçiriliyor. 


Proje "Golden City Awards 2017" yarışmasında “En Başarılı Kentsel Tasarım Projesi” ödülünü aldı.


Yaklaşık dört ay önce başlayan projede iki voleybol sahasının beton dökme işlemleri ve iki tenis kortunun çalışmaları olmak üzere çalışmaların yüzde 33'ü tamamlandı. 


Mezitli Sahil Alanına ayrıca  wc, duş ve  soyunma kabinini içinde barındıracak olan hizmet binasının da beton dökme çalışmaları başladı. 


Ayrıca projede 2 km uzunluğunda bisiklet yolu, kondisyon alanı, 2 km uzunluğunda yürüyüş yolu bandı, çocuk oyun alanları, engelli çocuk oyun alanları,  iki adet basketbol sahası, kaykay pisti, uçurtma çayırı ve etkinlik meydanları, 11 adet seyir terası, restoranlar ve balık tutmak isteyen vatandaşlar için iki adet balıkçı iskelesi de yapılacak.Mersin Haber