Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Mert Kayasü kimdir?

MTK Mimarlık bünyesinde ortak, proje yöneticisi ve tasarımcısı olarak çalışmalarını sürdüren Mimar Mert Kayasü kimdir?


Mert Kayasü kimdir? Mert Kayasü, 1979 yılında Ankara'da doğdu.  İlk ve orta öğrenimini T.E.D.  Ankara  Koleji'nden tamamladı. 1998 yılında ODTÜ Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü'ne girdi ve bu bölümden 2002 yılında mezun oldu. 


Aynı yıl ODTÜ'de yüksek lisans programına başladı ve "Tarihi Dokunun Yenilenmesi: Mardin'de Bir Melez Dolgu Önerisi" adlı tezini 2005 yılında tamamladı. Öğrenciliğinden beri katıldığı yarışmalarda çeşitli ödüller aldı. 


2005 yılı sonuna kadar Ankara'da çeşitli mimarlık bürolarında mimar olarak çalıştı. Askerlik görevini 2006 yılında Hava Kuvvetleri Komutanlığı İs.D.Bşk.lığında Yedek Subay olarak tamamladı. Burada da çeşitli projeler yürüttü. 


Mimarlık hayatına 2007 yılında  Marmaray  CR1 Sözleşmesi kapsamında önce Prota Mühendislik'te, 2009 yılından itibaren de Doğuş İnşaat'ta 36 adet istasyonunun mimari tasarımlarının üretilmesine liderlik etti. Bunun yanında projenin disiplinlinerarası koordinasyon ve kontrat yönetiminde çalıştı. 


Halen M. Turhan Kayasü ile MTK Mimarlık bünyesinde ortak, proje yöneticisi ve tasarımcısı olarak çalışmalarını ve araştırmalarını sürdürmektedir. 


Bir havacılık tutkunu olan Mert, mimarlık çalışmaları dışında hususi pilot olarak İstanbul Havacılık Kulübü'nde uçmaktadır.


MTK Mimarlık iletişim bilgileri:

Refik Belendir Sokak 111/6 

Çankaya, Ankara 


Telefon

+90 (312) 438 85 51

Faks

+90 (312) 438 85 52


E-posta

info@mtkarchitects.com