Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Metin Ağma kimdir?

Düzlem Yapı Yönetim Kurulu Üyesi, inşaat mühendisi ve işletmeci Metin Ağma kimdir?


Düzlem Yapı Yönetim Kurulu Üyesi, inşaat mühendisi ve işletmeci Metin Ağma, özgeçmişini şu şekilde anlatıyor:


Metin Ağma..

"1966 yılında Mardin’de doğdum. 1989 yılında Yıldız Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra 1990 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinden inşaat işletmeciliği üzerine 1 yıl önlisans yaptım.


1993 yılında abim ve babamla birlikte Mefaş İnşaat firmasını kurduk.

1995 yılında S. S. Boğaziçi İstinye Konut Yapı Kooperatifinin kabası bitmiş yarım kalan 900 dairesini  tamamladık.


Beylikdüzü bölgesindeki Yeşilkent Sitesi’nde ileride ortaklığını kuracağımız inşaat mühendisi, mimar ortaklarımızla ; dünya standartlarına uyumlu doğalgazlı alt yapısı, geniş bulvarları, merkezi uydu sistemi, bisiklet yolları, dinlenme alanları, kamelyaları, süs havuzları, tenis kortları, basketbol sahaları, açık- kapalı otoparkları ve oyun parkları ile deprem yönetmeliğine göre inşaatları tamamlanan  1000 civarında  dairenin anahtarlarını sahiplerine 2004 yılında teslim ettik.

2005 yılında ortaklarımızla 18.200 m²’lik alana sahip mağazalardan fastfood katına, dans okulundan ücretsiz otoparka kadar her şeyin düşünüldüğü Paradise Alışveriş Merkezini yaptık.2006- 2009 yılları arasında Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlendim.

Yeşilkent sitesinin inşaatında başlayan farklı firmaların birlikteliği 2006 yılının Temmuz ayında Düzlem Yapı olarak birleşmiştir. Düzlem Yapı, uluslar arası deprem standartlarındaki tekniklere ve yaşam kriterlerine bağlı kalınıp bölgemizin zemin etüdleri yaptırılarak, radye temelli ve yüksek inşaat teknolojisi ile kusursuz yapılar üretmeyi misyon haline getirmiştir. Düzlem Yapı, birinci sınıf malzeme seçimleriyle, ses yalıtımıyla ve statik açıdan depreme karşı güvenli olan ışınsal mimari tarzı, modern inşaat teknolojisiyle yaşamınız her türlü ihtiyacını ve emniyetini düşünerek, daire sahiplerine huzur içinde, güvenli bir yaşam sunmaktadır. Düzlem Yapı’nın ortaklık birlikteliğinde; alt yapısı, teknik donanımı, tecrübesi, projelerdeki kar beklentisinin düşük olmasına karşın yüksek kalite anlayışı firmanın misyonu haline gelmiştir. 

2007 yılında başlayıp 2009 yılında teslim ettiğimiz Papatya Residence 1 projesi, hayatın hızlı ve huzursuz akışından uzak bir şekilde modern yaşamın tüm ayrıcalıklarını bir arada sunuyor. Atatürk Havalimanı’na 15 km uzaklıktaki Papatya Residence, Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi’ne olan yakınlığı ile fuar katılımcıları ve katılımcı misafirler için de ideal konut alternatifi oluşturuyor.

2011 yılında iki blok , 600 daireden oluşan Papatya Residence 2 projesini sahiplerine teslim ettik. Bu bölgede 31 m², 32 m², 41 m² ve 42 m², 60 m² ‘den oluşan 1+1 daireleri bir ilk olarak ürettik.

İstanbul Beylikdüzü’nde yoğun ilgiyle karşılanan Papatya Residence 1 ve 2 Porjelerinin ardından 2013 yılı Temmuz ayında 266 konuttan oluşan Papatya Residence 3 projesini sahiplerine teslim ettik.

Yeni başlayacağımız Esenyurt ilçesinde 45 dönümlük arazi üzerinde 3 etap  tamamı 1000 daireden oluşan içinde 1+1 Papatya Park Residence’da ayrıca altında çok sayıda mağazaların bulunduğu dükkanlar yer alacaktır.2+1, 3+1, 4+1 dairelerin yer aldığı Papatya Park Konakları projesinin ruhsatını alarak 2014 yılında inşaat faaliyetlerine başlayacağız. Yeşil alanı bol olan bu sitemizde sosyal donatılarımız; fitness, sauna, kapalı yüzme havuzları, çocuklar için oyun alanları yer almaktadır.

Beylikdüzü ilçesinde de 8 dönüm arazi üzerinde 140 dairelik 2+1 ve 3+1 dairelerin yer alacağı siteninde inşaat faaliyetlerine 2014 yılı içerisinde başlayacağız.

Bunun dışında Anadolu yakasında 18 dairelik bir kentsel dönüşüm projesinde Kızıltoprak mevkiinde yeni projemize başlıyoruz. Ve Avrupa yakasında da Gayrettepe bölgesinde 24 dairelik ayrı bir kentsel dönüşüm projesininde hazırlıklarına devam ediyoruz.

Düzlem Yapı’nın uzun yıllardır devam eden ortaklığı, ortakların sadece iş dünyasında değil aile yapılarında da düzenlemiş oldukları yurt içi ve yurt dışı gezileriyle dostluklarına devam etmektedir. "

Önerilen Bağlantılar : 3. Havalimanı