Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Metris - Esenler - İstanbul

Metris Cezaevi'nin bulunduğu alan. Böyle bir semt olduğu zannedilmesine rağmen Metris Cezaevi dışında semt ismi olarak kullanılmamaktadır.Metris - Esenler - İstanbul
Metris, Esenler, İstanbul...Metris ne demektir?


Metris; askerin çarpışma sırasında korunması için yapılan toprak siperdir. Metris Cezaevi’nin bulunduğu alan eskiden topçu atışları yapılan bir askeri tatbikat alanıdır.Metris nereye bağlı?


Metris Cezaevi, Esenler Belediyesi hizmet alanı içinde; cezaevinin çevresindeki alan ise Bayrampaşa Belediyesi'nin hizmet alanındadır.


Metris Cezaevi önündeki Oruç Reis Cadde’nin sağ tarafı Bayrampaşa İlçesi, sol tarafı Esenler İlçesi’nin Turgutreis Mahallesi’nin parçasıdır.


Metris Cezaevi’nin bulunduğu bölge, Turgutreis Mahallesi sınırları içinde kalır.Metris Cezaevi’nin tarihçesi nedir?


Metris Cezaevi, İstanbul'un Esenler semtinde bulunan, 12 Eylül Darbesi'nden sonra 1981 yılında açılan cezaevidir. 1980 Darbesi sonrasında birçok siyasi suçlu bu cezaevinde tutuklu kalmıştır. 1988 yılında çeşitli sol örgüt üyelerinden 29 kişinin tünel kazarak kaçmasıyla isminden söz ettirmiştir. Birçok ünlü isim bu cezaevinde tutuklu kalmıştır.


Metris Cezaevi hakkında detaylı bilgiler için tıklayın!


Metris Cezaevi’nin etrafındaki en yakın markalı konut projesi nedir?


Viaport Venezia: Projede Gaziosmanpaşa'da 1+1 dairelerin satışları tamamlandı. Viaport Venezia Konutları'nda 3 oda 1 salon evler 23 Aralık 2013 itibariyle 701 bin TL'den satışa sunuluyor. Viaport Venezia Bayraktar ve Gürsoy yatırım ortaklığı imzası taşıyor...


82 bin metrekare alan üzerinde inşa edilen Viaport Venezia Konutları İstanbul Avrupa yakası Gaziosmanpaşa'da yükseliyor. 


2 bin adet daireden oluşan Gaziosmanpaşa Viaport Venezia Bellini, Puccini, Marco Polo, Palladio ve Vivaldi olarak isimlendirilen 5 kuleden oluşuyor. 


Viaport Venezia Konutları'nda daire tipleri 1 oda 1 salon, 2 oda 1 salon, 3 oda 1 salon ve 4 oda 1 salon şeklinde tasarlandı. Projede yer alan 1+1 dairelerin satışları tamamlandı. 


Gaziosmanpaşa Viaport Venezia Bayraktar ve Gürsoy yatırım ortaklığı tarafından hayata geçiriliyor. Banka kredisi kullanılarak konut sahibi olunabilen Viaport Venezia Konutları'nda konut teslimlerinin 2014 yılında gerçekleştirilmesi planlanıyor. 


Metris - Esenler - İstanbul


Venezia Viaport Gaziosmanpaşa'da fiyatlar 


2+1 daireler 498 bin TL'den

3+1 daireler 701 bin  TL'den

4+1 daireler 1 milyon 53 bin  TL'den satışa sunuluyor. 


Gaziosmanpaşa Viaport Venezia projesinin sosyal olanakları arasında;  yürüyüş yolları, alışveriş alanları, kapalı otopark ve fitness center mevcut.


Telefon: 444 8 842   

Web adresi: www.viaportvenezia.com