Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Metropol İstanbul

İstanbul’un Anadolu yakasındaki Ataşehir’de kurulması gereken İstanbul Finans Merkezi projesine komşu projedir. Emlak Konut GYO ve Varyap-Gap İnşaat ortaklığıyla 1,5 milyar TL yatırım bedeliyle hayata geçirilen Metropol İstanbul’a yabancı ilgisi çok fazla


Proje künyesi

Lokasyon: Ataşehir

Toplam arsa:  730 bin metrekare

İnşaata başlama tarihi: 2012

İnşaatı bitirme tarihi: 2015

Yatırım bedeli: 1.5 milyar TL

Ünite sayısı:  1.500’den fazla

Mimarı: RMJM ve DOME Mimarlık


Fiyat ve ödeme

Metrekare fiyatı: 6082 TL'den başlıyor. 

Ödeme koşulları: Peşinat + Banka kredisi


Proje konumu 

Merkezi noktalara uzaklıkları: Finans Merkezine 5 dk., Boğaz Köprüsüne 10 dk., Ataşehir merkeze 8 dk., FSM Köprüsüne 10 dk.


İletişim Bilgileri

Adres: Atatürk Mahallesi Ataşehir Bulvarı Ata Blokları karşısı Ataşehir-İSTANBUL 

Telefon: 0212 377 52 35 

Web Adres: www.metropolistanbul.com


Metropol İstanbulMetropol İstanbul projesinin özellikleri nedir?


Emlak Konut GYO ve Varyap-Gap İnşaat Ortak Girişimi ile 2012 yılında Doğu Ataşehir’de inşa edilen Metropol İstanbul projesinin 2015 yılında tamamlanması planlandı. 40 metrekare ile 250 metrekare arasında değişen büyüklüklere sahip konutlar stüdyodan 4+1’e kadar farklı tiplerde tasarlandı. 1,5 milyar TL yatırım bedeline sahip olan projenin yüzde 43,15"i Emlak Konut GYO, geri kalan yüzde 56.85"i ise eşit paylaşımla Varyap-Gap İnşaat Ortak Girişimi"ne ait olduğu açıklandı.


3 adet yüksek binadan meydana gelen Metropol İstanbul’da 1.500’ün üzerinde bağımsız bölüm yer aldı. Rezidans, ofis, alışveriş merkezi, eğitim kurumu ve rekreasyon alanlarının yer aldığı Metropol İstanbul, 730 bin metrekare inşaat alanı üzerine konumlandırıldı.


27 katlı ve 140 metre yüksekliğe sahip olan rezidans bloğu ve ayrıca 400 metre uzunluğunda yer alan alışveriş caddesi ile dikkat çekti. Proje kapsamında yer alan AVM’de 100 bin metrekare kiralanabilir alan olup, projelendirmesini ise Hyder Mühendislik tarafından yapıldı.Metropol İstanbul


Metropol İstanbul’un genel özellikleri nedir?


Metropol İstanbul’da yer alan dairelerin özellikleri şöyle: Depo/kiler, duşakabin, çelik kapı, küvet, alarm sistemi, teras, balkon, ebeveyn banyosu, bahçe.


Metropol İstanbul projesinin bina özellikleri şöyle: Asansör, yangın söndürme sistemi, teknik oda, resepsiyon, yangın merpeni, çelik su deposu, teras bahçeleri, acil anons sistemi, depo/kiler.


Metropol İstanbul projesi oluşturulurken kimlerle çalışıldı?


RMJM-Mimari-Konsept Proje, DOME-Mimari-Mimari proje, HYDER-Mühendislik-Statik, Mekanik, Elektrik, BALKAR-Mühendislik-Statik, GN MÜHENDİSLİK-Mühendislik-Mekanik,HB TEKNİK-Mühendislik-Elektrik,ZETAŞ-Mühendislik-Jeoteknik ve Topografi, JONES LANG LASELLE-Danışmanlık-Alışveriş Merkezi, LERCH BATES-Danışmanlık-Asansör, EMAY-Danışmanlık-Trafik ve Otopark, ELFA-Danışmanlık-Jeoteknik ve Topografi, ETİK-Danışmanlık-Yangın ve Can Güvenliği, KALTEK-Danışmanlık-Beton, CWG-Danışmanlık-Cephe, WATG-Danışmanlık-Tasarım Değerlendirme, DS MİMARLIK-Danışmanlık-Peyzaj, IB EGE-

Danışmanlık-Yönetim Planı.


Metropol İstanbul

Projede yaşam alanları nereler?


1.Metropol Residence

2.Metropol Kule

3.Metropol C Blok Residence

4.Metropol CatwalkMetropol İstanbul

Jennifer LopezMetropol İstanbul projesinden kimler ev aldı?


4 Nisan 2013 tarihinde Türk-Arap Ekonomi Forumu çerçevesinde Türkiye’ye gelen yabancı iş adamları, Metropol İstanbul projesini yerinde ziyaret etti. Ayrıca, projeden daha önce Jennifer Lopez’de ev almıştı. Arap, Hollandalı, Japon ve Alman yatırımcıların dikkatini çeken Metropol İstanbul’a yabancı müşteri potansiyeli oldukça yüksek.Metropol İstanbul projesinde fiyatlar kaç TL?


2013 Mart ayında güncellenen proje fiyatları şöyle:


Metropol İstanbul A Blok: 355 bin TL'den başlaya fiyatlarla.

Metropol İstanbul B blok: 1+0'lar 350 bin TL ile 415 bin TL, 1+1'ler 444 bin TL ile 832 bin TL, 2+1'ler 683 bin TL ile 1 milyon 99 bin TL, 3+1'ler 1 milyon 58 bin TL ile 1 milyon 62 bin TL.

Metropol İstanbul C blok: 1+0'lar 355 bin TL ile 575 bin TL, 1+1'ler 538 bin TL ile 787 bin TL, 2+1'ler 903 bin TL ile 1 milyon 89 bin TL, 3+1'ler 1 milyon 205 bin TL ile 1 milyon 414 bin TL.


Metropol İstanbul


Metropol İstanbul


Metropol İstanbul projesi nerede?


Adres: Atatürk Mahallesi Ataşehir Bulvarı Ata Blokları karşısı Ataşehir-İSTANBUL 

Telefon: 0212 377 52 35 

Web Adres: www.metropolistanbul.com


Metropol İstanbul