Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Metsan Nexus – Metsan - İstanbul

Metsan İnşaat’ın Kartal Yakacık’ta hayata geçirdiği projedir. Metsan Nexus’ta konut fiyatları, 170 bin TL ile 2 milyon 900 bin TL arasında değişiyor. Metsan Nexus projesinde New York’taki Dünya Ticaret Merkezi alanını tasarlayan Daniel Libeskind ile birlikte çalışıldı.Metsan Nexus – Metsan - İstanbul
Metsan Nexus


Proje künyesi

Lokasyon:  Kartal Yakacık

Toplam arsa:  24 bin metrekare

İnşaata başlama tarihi:   Kasım 2013

İnşaatı bitirme tarihi:   Aralık 2015

Yatırım bedeli:  400 milyon TL

Ünite sayısı:  İlk etapta 430 konut, ikinci etabında otel, ofis ve ticari alanlar, üçüncü etabında ise yine konut, park ve sosyal alanlar

Mimarı:  Daniel Libeskind ve Cemalettin Satoğlu


Fiyat ve ödeme

Metrekare fiyatları: 3 bin TL'den başlıyor

Ödeme koşulları: Yüzde 5 peşinat sonrasında banka kredisi


Proje konumu 

Çevredeki okullar: Zübeyde Hanım İ.Ö.O. , Öğretmen İbrahim Öztürk İ.Ö.O.

Hastaneler: Pendik Hospital

Çevre yollara uzaklığı:  E-5’in üstünde, E-6’ya ve sahil yoluna 5 dakika mesafede, Sabiha Gökçen Havaalanı’na 10 dakika. 


İletişim Bilgileri: 444 4 704Metsan Nexus – Metsan - İstanbulMetsan Nexus nerede konumlandırıldı?


Metsan Nexus projesi, Anadolu Yakası içinde Kartal Yakacık Bölgesi'nde hayata geçiriliyor. Metsan Nexus, lokasyon açısından bir kesişme noktası. Metro çıkışı ile direk bağlantılı olması dolayısıyla, İstanbul’un en büyük sıkıntılarından trafik sorununa da çözüm sunuyor. Metsan Nexus, Kadıköy-Kartal metrosunun Yakacık istasyonunda metro çıkışı ile direk bağlantılı, E-5 Karayolu’nun üzerinde yer alıyor. Metsan Nexus’un hemen yanı başında bulunan Adnan Kahveci üst geçidi sayesinde projeden Caddebostan-Pendik sahil yoluna gidiş 5 dakikadan kısa sürüyor. Metsan Nexus, City Port Pendik Marina & Kartal Marina ve Maltepe Sahil Parkı gibi şehrin önemli sosyal etkinlik alanlarına yakınlığı ile dikkat çekiyor.  Hem yurt içi hem de yurt dışı seyahat kolaylığı açısından da Metsan Nexus’un önemli avantajları bulunuyor; proje İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na 10 dakika uzaklıkta ve İDO Pendik-Yalova İskelesi’ne 5 dakika uzaklıkta konumlanıyor.Metsan Nexus – Metsan - İstanbul


Nexus ne demek?


Latince’de kesişme, bağlantı noktası anlamına gelen “nexus” kelimesi, Metsan Nexus Projesi’nde; dikkat çekici mimarisi, ulaşım kolaylığı, lüks yaşam tarzını standarta dönüştüren yaklaşımı şehrin yeni çekim merkezlerinden biri olma iddiası ile “Buluşma Noktası” olarak yeniden yorumlanıyor. 


Tüm etapları tamamlandığında, konut, rezidans gibi yaşam alanlarından alışveriş merkezi, ofis, otel ve parklardan oluşan büyük bir kompleks haline gelecek olan Metsan Nexus, sadece Kartal’ın değil, İstanbul’un en önemli buluşma noktalarından biri olacak.


Metsan Nexus’un satışa sunulan bu ilk etabı, deniz ve ada manzaralı 36 katlı iki bina ve ortasında 19 katlı dairesel kuleden oluşuyor. Altında yer alan mağaza, kafe ve restoranlardan oluşan meydanı ve çok sayıdaki sosyal alanıyla Metsan Nexus, projede yaşayanların hayat kalitesini yükselterek yaşamı kolaylaştırmayı vaad ediyor.  


Metsan Nexus – Metsan - İstanbulMetsan Nexus ne zaman teslim?


Kartal bölgesinin son dönemdeki gelişiminden etkilendiklerini belirten Metsan Yönetim Kurulu Üyesi Yüksek Mimar Cemalettin Satoğlu, karma projenin üç etaptan oluştuğunu birinci etapta 430 konut bulunduğunu ve ilk etabın teslimi için planlanan zamanın Aralık 2015 olduğunu belirtti. Metsan Nexus’ta neler var?


Projenin ilk etabında 430 konut, ikinci etabında otel, ofis ve ticari alanlar, üçüncü etabında ise yine konut, park ve sosyal alanlar bulunuyor. 


Metsan Nexus sakinleri, açık havuz, basketbol sahası, fitness merkezi gibi sosyal alanlara ek olarak, ayrıcalıkları standarda dönüştüren konfor öğelerine de sahipler. 


Metsan Nexus projesi, lobisinden başlayarak tüm ortak alanlarında, şık ve modern yaşamı yansıtan ayrıcalıklar 

sunmayı hedefliyor. 36. katta bulunan adalar manzaralı Rooftop Teras,  19. katta bulunan Harmoni Teras, 17. kattaki yüksek tavanlı Sky Lounge kış bahçesi bu ayrıcalıklar arasında bulunuyor. 


Metsan Nexus’ta ev sahiplerinin özel davetler için yararlanabileceği yüksek tavanlı bir davet odası bulunuyor. Ayrıca cep sineması, kütüphane ve dinlenme alanı, 15. katta bulunan squash kortu, kapalı çocuk oyun alanı, büyükler için hobi odası gibi sosyal alanlar ev sahiplerinin konforunu gözeten detaylar olarak öne çıkarken, projeye de artı değer katıyor.  


Metsan Nexus – Metsan - İstanbul

Metsan Nexus’un mimarı Daniel Libeskind kimdir?


1961 yılından beri Türkiye’nin farklı şehirlerinde inşaat sektöründe faaliyet gösteren Metsan, İstanbul’un yıldızı parlayan ilçesi Kartal’da hayata geçirdiği Metsan Nexus Projesi’nde dünyanın en ünlü mimarları arasında gösterilen Daniel Libeskind ile güç birliği yaptı. 


Dünya Ticaret Merkezi (WTC Ground Zero) bölgesinin yeniden projelendirilmesinin baş mimarı olan Daniel Libeskind ile işbirliği çerçevesinde, Libeskind’in master planını çizdiği Metsan Nexus Projesi’nin birinci etabında mimari projelendirme Cemalettin Satoğlu tarafından yapıldı. Projenin diğer etaplarında yer alacak otel, rezidans, konut, ofis, park ve sosyal alanlardan oluşan bölümler Studio Daniel Libeskind ve Metsan tarafından projelendiriliyor.  Projenin çevre düzenlemelerinde de Libeskind’in imzası olacak. 


New York’ta 2001 yılında yıkılan ikiz kuleler olarak bilinen Dünya Ticaret Merkezi (WTC Ground Zero) bölgesinin yeniden projelendirilmesi için yapılan yarışmada, master plan çizimini yapmak üzere baş mimar olarak Libeskind seçildi. Libeskind tasarladığı projelerle, Hiroshima Art Prize, Royal Institute of British Architects (RIBA) gibi uluslararası öneme sahip çok sayıda mimari ödül aldı.  


1946 Polonya doğumlu, Amerikalı uluslararası üne sahip bir mimar ve tasarımcı olan Daniel Libeskind, 1989 yılında, eşi Nina ile birlikte Studio Daniel Libeskind’i kurdu. Aynı yıl, Berlin’deki Yahudi Müzesi (Jewish Museum) mimari proje yarışmasını kazanarak uluslararası arenada ismini duyurdu. Tasarımını yaptığı önemli projeler arasında İngiltere’deki Imperial War Museum, Denver Sanat Müzesi genişletilmesi, West Side Alışveriş ve Eğlence Merkezi İsviçre, Royal Ontario Museum Toronto, Hyundai Genel Müdürlüğü Seul, Dublin Grand Canal Meydanı & Grand Canal Tiyatrosu gibi pek çok mimari değeri yüksek yapı bulunuyor.  Daniel Libeskind’in tasarladığı mimari yapıtlar, iddialı ve geometrik görünümleri ile kolaylıkla ayırt edilebilir bir mimari tarza sahip. 


Daniel Libeskind mimarlık pratiğinin yanısıra mimarlık eğitiminde de aktif olarak yer alıyor. Yale Üniversitesi, Pennsylvania Üniversitesi, Toronto Üniversitesi gibi birçok tanınmış okulda ders veren Libeskind, 2004 yılında Amerika Birleşik Devletleri tarafından Cultureconnect Programı kapsamında mimarlık için seçilen ilk kültür elçisi oldu.  


Libeskind'in yapıtları şimdiye kadar uluslararası birçok dergi ve yayında yer aldı. Eylül 2004 yılında Riverhead Books yayınevi Breaking Ground adlı bir Daniel Libeskind biyografisi yayınladı. Daniel Libeskind’in mimarinin kapsamını geliştirmeye olan yönelimi, kendisinin felsefe, sanat, edebiyat ve müziğe olan derin ilgisi ve bağlılığını yansıtıyor. Libeskind’in mimari felsefesinin temel taşını, yapıların somut ve algılanabilen insan enerjisi ile ortaya çıkarıldığı ve inşa edildiği yerin kültürel bağlamında ele alınmaları gerektiği oluşturuyor.  


Metsan Nexus – Metsan - İstanbul


Metsan Nexus konut fiyatları kaç TL aralığında?


Kartal Metsan Nexus fiyatları 170 bin TL'den başlıyor. Projede yer alan konutların metrekare birim fiyatları 3 bin TL'den başlıyor.


Kartal Metsan Nexus projesi kapsamında 36 katlı 2 blok ve 19 katlı dairesel kule yer alıyor. 3 etaptan meydana gelen projede ilk etap 430 daireden oluşuyor. 


Kartal Metsan Nexus satılık konut tipleri stüdyo, 1 oda 1 salon, 2 oda 1 salon, 3 oda 1 salon, 3 oda 1 salon dubleks, 4 oda 1 salon ve 5 oda 1 salon şeklinde müşterilere sunuluyor.


Konut Tipi          m2 aralığı            Fiyat aralığı (TL)


Stüdyo                 51 - 68                   170 bin  - 236 bin 

1+1                     70 - 137          195 bin 500 – 420 bin 

1,5+1                  85 - 120               248 bin 500 – 390 bin 

2+1                   104 - 218                       291 bin  - 576 bin 

3+1                   194 - 330                      797 bin  - 838 bin 500 

Dubleks                198                            491 bin - 554 bin 500 

4+1                274 - 301          1 milyon 554 bin 500 - 1 milyon 587 bin 500

5+1                      280                             2 milyon 700 bin – 2 milyon 900  bin Metsan Nexus projesinde ödeme planı nedir?


Metsan Nexus’ta dairelerin lansmana özel metrekare fiyatları ortalama 3.000 TL olarak belirlendi.  Stüdyo dairelerin fiyatları 170.000 TL’den başlıyor. Metsan Nexus’tan ev sahibi olmak isteyenlere, ödeme tercihleri ve ihtiyaçları gözetilerek, esnek ödeme planları sunuluyor. Minimum %5 peşinatla, çok farklı bütçe planlarına hitap eden, 120 aya varan vadelerle ödeme yapılabiliyor. Toplam 430 dairenin yer alacağı projenin ilk etabında; stüdyo, 1+1, 2+1, 3+1, 3+1 dubleks, 4+1 ve 5+1 tiplerinde daire seçenekleri sunuluyor. 


Kartal Metsan Nexus Evleri ödeme planı kapsamında yüzde 5 peşinat sonrasında banka kredisi uygulanıyor. Metsan Nexus iletişim ve ulaşım bilgileri nelerdir? 


Adres : Hürriyet Mahallesi, Erler Sokak No:5 Yakacık, Kartal - İstanbul

Telefon: 444 4 704

Web Adresi: www.metsannexus.com


Metsan Nexus – Metsan - İstanbul

Önerilen Bağlantılar : Anneler günü konut kampanyaları, 3. Havalimanı