Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Michael Pawlyn - Mimar

İstanbul Harbiye'deki Hilton Kongre ve Sergi Merkezi'nde 21-22 Şubat 2014'te düzenlenen alldesing İstanbul 3. Uluslararası Tasarım Konferansları ve Yaratıcı Endüstriler Fuarı'nın konuşmacılarından. İşte, Ekolojik Mimar Michael Pawlyn kimdir? sorusunun cevabı...Michael Pawlyn - Mimar

Michael Pawlyn kimdir?Michael Pawlyn şirketini ne zaman kurdu?


2007 yılında kendi şirketi Exploration’ı kuran Pawlyn, biyonik konusuna yoğunlaşır. 2008 yılında henüz kurulan bu şirket BucminsterFuller yarışmasında Yılın Genç Mimarı ödülünü alır. Michael Pawlyn iş hayatına nerede atıldı?


Michael Pawlyn kendi şirketini kurmadan önce 10 sene Grimshaw’da çalışır. Burada ise radikal bir buluşla bahçe mimarisine sahip Eden Projesi’ni yürüten takımın başındaydı. 


Grimshaw’da çevreci yönetim sitemini getirir ve şirket Avrupa’da ilk bu sisteme geçen mimarlık ofisi olur. Pawlyn, sürdürülebilir tasarım ile ilgili İngiltere birçok farklı kurumda ders veriyor. Bunlara ek olarak 2007 yılında Google’ın her yıl düzenlenen “Zeitgeist” konferanslarında ve 2011 yılında ise TED Konferanslarında konuşmacı olarak yer alır. 


Yine 2011 senesinde “Mimaride Biyonik” isimli kitabı Britanya Mimarları Kraliyet Enstitüsü tarafından yayımlanır.Michael Pawlyn ve Exploration iletişim bilgileri nelerdir?


Adres: Exploration Architecture Limited Third Floor 28-42 Banner Street London EC1Y 8QE 

Tel 0044 (0)20 7251 8088 

E-mail: info@exploration-architecture.com

Web: www.exploration-architecture.com


Önerilen Bağlantılar : Anneler günü konut kampanyaları