Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Mimarsinan Beldesi nerededir?

2008 yılında Büyükçekmece’ye bağlanan beldedir. Mimarsinan, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün açıklamalarına göre eski adıyla Kalikratya olan Rum köyü dönüştürülerek canlandırılacak. Güzelce ve Kumburgaz ile Mimarsinan’da 50 bin villa yapılacak.Mimarsinan Beldesi ne zaman Büyükçekmece Belediyesi’ne bağlandı?6 Mart 2008 tarihinde kabul edilen 5747 Sayılı “Büyükşehir Belediyesi Sınırları İçerisinde İlçe Kurulması ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun”un 2.maddesinin 1.Fıkrasında “Büyükşehir Belediye sınırları içinde bulunan ve ekli (42) sayılı listede adları belirtilen İlk Kademe Belediyelerinin tüzel kişilikleri kaldırılarak, aynı listede belirtilen İlçe Belediyelerine mahalleleri veya mahalle kısımları ile birlikte katılmıştır.” denilmekte olup, bu madde hükmü uyarınca daha önce Büyükçekmece İlçesine bağlı bulunan Tepecik, Mimarsinan ve Kumburgaz İlk Kademe Belediyeleri ile Çatalca İlçesine bağlı Muratbey ve Silivri İlçesine bağlı Celaliye Kamiloba İlk Kademe Belediyelerinin tüzel kişilikleri kaldırılarak, mahalleleri ile birlikte Büyükçekmece İlçe Belediyesine bağlanmışlardır.Kentsel dönüşüm Mimarsinan’a da uğrayacak mı?Habertürk Gazetesi’nin 05 Eylül 2013 tarihinde yayımladığı “Bu ilçe ihya olacak!” başlıklı haberine göre; Mimarsinan’da balıkçı lokantalarının bulunduğu bölgenin eski adının Kalikratya olduğunu söyleyen Hasan Akgün, “6-7-8 katlı binalar arasında kaybolup giden eski Rum köyünü dönüşüme tabi tutacağız. Burada vatandaşlara 1’e 5 kazandıracağım. Şu anda 50-100 bin liraya giden dairelerin değerini en az 250 bin liraya çıkaracağım” dedi. Akgün projede parsellerin birleştirilerek, yapılacak konut projesi sayesinde ortaya çıkacak adayı granit kaplayıp cazibe alanı yaratacaklarını dile getirdi. İtalyan mimarisi kullanarak binaların arasına meydanlar ve çeşmeler koyacaklarını ifade eden Akgün, “Binaların altlarında balıkçılar olacak. Yat limanı ve balıkçı iskelesi, barınak ve muhteşem bir sahil olacak” diye konuştu.


İstanbul’un yüksek binası olmayan yatay yerleşim bölgesi Büyükçekmece ‘villaşehir’ olacak. Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, yaklaşık 30 bin villanın bulunduğu kentin dışındaki göl havzası başta olmak üzere Güzelce, Kumburgaz ve Mimarsinan’da 50 bin yeni villanın yapılacağı alan açılacağını söyledi. “Planlamalarımızla birlikte bu sayı daha da artabilir” diyen Akgün, 100 bin villanın bulunduğu devasa bir ‘villaşehir’ haline geleceklerini belirtti.Mimarsinan’da Atatürk’ün kahve içtiği yer neresiydi?Sabah Gazetesi’nin 20 Eylül 2012 tarihli haberine göre; Büyükçekmece Mimarsinan'da Mustafa Kemal Atatürk'ün 1937'de bölgeyi ziyaret edip kahve içtiği mekan orijinal haline dönüşüyor.


Atatürk'ün kahve içtiği mekanı aslına uygun hale getirmeyi hedefleyen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, ilk önce Anıtlar Kurulu'na bu yerin tescilini yaptırdı. Daha sonra, tarihi mekanın yerine, geçmiş dönemde yapılmış olan İskele Restorant'ın yıkımına başlandı. Yıkımın tamamlanmasının ardından tarihi yerin bire bir aynısının yapılacağını belirten Başkan Akgün, "Yapılacak bu mekan, daha evvelden yaptırdığımız Atatürk heykeli ve yemek yiyip, kahve içtiği masa ve kişilerin birebir çalışması olan rölyefle bütünlük sağlayacak" diye konuştu. Mimarsinan’daki markalı konut projesi hangisi? 


Mimarsinan Beldesi nerededir?
Kentplus MimarsinanEmlakkulisi.com’un 16 Ocak 2013 tarihli haberine göre; teslimlerin hemen gerçekleştiği Kentplus Mimarsinan projesinde dairelerin fiyatları 160 bin TL'den başlayıp, 375 bin TL'ye kadar yükseliyor...


İstanbul Büyükçekmece'de yükselen Kentplus Mimarsinan Evleri, Emay İnşaat imzası ile hayata geçiriliyor. 2+1 dairelerin tamamının satışının gerçekleştiği projede, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire tipleri yer alıyor.

42 bin metrekare alan üzerinde yer alan Mimarsinan Kentplus toplam 660 daireden meydana geliyor. Projede teslimler hemen gerçekleşiyor.


19 bloktan oluşan Büyükçekmece Kentplus Mimarsinan'da dairelerin alanları; 61 ile 64 metrekare arasında 1+1, 140 metrekare 3+1, 173 metrekare 4+1 olarak tasarlandı.


Kent Plus Mimarsinan projesinde konut sahibi olmak isteyenler için vade farksız 48 aya kadar taksitlendirme imkanı sağlanıyor. Projede peşin ödemelerde yüzde 10 indirim yapılıyor.


Kentplus Evleri Mimarsinan projesinin sosyal alanları arasında; dinlenme terası, güneşlenme terasları, açık yüzme havuzu, çocuk havuzu, cafe restoran, kuru temizle, çocuk oyun alanları, kameriyeler, yürüyüş yolları, parklar, kapalı- açık otopark, 24 saat güvenlik hizmeti, market ve eczane yer alıyor.


İstanbul Büyükçekmece Kentplus Mimarsinan'da daireler; 160 bin TL ile 375 bin TL arasında değişen fiyat seçenekleri ile satılıyor.


Telefon: 444 2 001

Web Adresi: http://www.kentplus.com