Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Mintek Yapı

Hüseyin Ekşi tarafından 2005 yılında kuruldu. İlk projelerini Şerifali’de gerçekleştirdi. Son olarak Beylikdüzü’nde New Residence projesini hayata geçirdi. 2013 yılında projede yer alan daireler 95 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulduMintek Yapı ne zaman kuruldu?


Mintek Yapı; 2005 yılında Hüseyin Ekşi tarafından kuruldu. İlk olarak Ataşehir Şerifali bölgesinde  Twins Residence projesini inşa etti. Daha sonra firma, 40 dairelik Twins Residence, 10 bin metrekare kapalı alanı bulunan Samsun İş Merkezi, Üsküdar'da 8 dairelik Sultantepe Apartmanı, Üsküdar'da 16 dairelik Bulgurlu apartmanları ve 2 bin 200 metrekare kapalı alanı olan Göztepe İş Merkezi'ni hayata geçirdi.


Mintek yapı Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Ekşi’dir.Mintek Yapı


Hüseyin Ekşi kimdir?


Beylikdüzü’nde New Residence projesini hayata geçiren Mintek Yapı’nın Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Hüseyin Ekşi, 2005 yılında kurduğu Mintek Yapı ile sektöre girmiş, 2006’da da Şerifali bölgesinde Twins Residence projesini gerçekleştirmiştir.


Hüseyin Ekşi hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız


Mintek Yapı hangi projeleri hayata geçirdi?


Tamamlanan Projeler: Twins Residence, Samsun İş Merkezi, Göztepe İş Merkezi, Sultantepe.

Devam Eden Projeler: New Residence.Mintek Yapı


New Residence projesinin özellikleri nedir?


Beylikdüzü’nde hayata geçirildi. 453 adet konuta yer verildi. 14 katlı 3 blok şeklinde tasarlandı. Projede bulunan konutlar 1+0, 1+41 ve 2+1 olarak yer aldı. 


New Residence ortak özellikleri şöyle: Fitness center, buhar banyosu, sauna, cafe, dinlenme alanları, kamera sistemi, güvenlik hizmeti, sosyal tesisler ve vale hizmeti.


Projede yer alan daire büyüklükleri ise 1+0 daireler 37 metrekare, 1+1 daireler 45 metrekare ile 60 metrekare arasında, 2+1 daireler 73 metrekare ile 140 metre olarak tasarlandı.


New Residence projesinde yüzde 25 peşinatla banka kredisi ile ev sahibi olma imkanı sunuldu. Projede yer alan daire fiyatları 2013 Haziran ayı itibari ile 95 bin TL’den başladı.


New Residence projesinin teknik şartnamesinde nelerden bahsediliyor?


-Kullanılacak tüm malzeme ve sistemler ilgil türk standart ve şartnamelerine ya da konusuna göre CE vb. uluslararası normlara uygun olacaktır.

-Site genelinde yer alan rekreatif alanlarda site peyzaj projesine uygun bitkilendirme yapılacaktır.

-Avlu içinde yürüyüş yollarının yanlarında süs havuzları olacaktır.

-Sitede açık yüzme havuzu olacaktır.

-Fitness, buhar banyosu, saunalar ,cafe, giyinme ve dinlenme alanları ve duşlardan oluşan kapsamlı bir sosyal tesis inşa edilecektir.

-Tüm ortak noktalar ve kör noktalar 24 saat kapalı devre kamera sistemiyle gözlenecek şekilde donatılacak ve 24 saat güvenlik hizmeti olacaktır.

-Sitede 4 bodrum katta otopark alanı mevcut olacaktır ve vale hizmeti verilecektir.Mintek Yapı


New Residence binalarının özellikleri nasıl?


-Bina cephesinde projesine uygun olarak ahşap görünümü kompozit panel, giydirme cam sistemleri olacaktır.

-Paratonel tesisatı: Binanın birbirlerine olan mesafesine yüksekliğe göre yapılacak teknik hesaplama ile belirlenecek koruma alanına piezzo iletkenli uygun aktif tip yakalama ucu projesine uygun olarak en yüksek binanın en üst dış noktasına çatı direği üzerinde montaj yapılacaktır.

-Telefon: Ankastre sistem kurulacaktır. Dairelerde tüm odalara hat çekilecektir.

-TV-Uydu sistemi: Sitede 3’lü merkezi uydu anten sistemi kurulacaktır. Normal yayın yapan tv kanalları doğrudan,uydu yayınları ise receiver desteğiyle izlenebilecektir. Uydudan dairelere 1. sınıf kablo ile yayın taşınacaktır.

-Görüntülü İnterkom Sistemi: Daire içi interkom cihazı ve kapı dışında zil butonu ile güvenlik odasındaki ana sisteme entegre ve apartman site danışma güvenlik elemanı ve apartman (blok) kapısı ile bağlantı(görüntülü) bir sistem oluşturulacaktır.

-CCVT-Kapalı Devre Kamera Sistemi: Tesiste bulunan güvenlik arz eden tüm noktalar binalara ait güvenlik odasından izlenebilecektir. Ana giriş-çıkışlar, otopark giriş-çıkışları, merpen çıkışları, kritik noktalar vs. güvenlik odasındaki ccvt merkezinden izlenebilecektir. Tesis merkezi güvenlik odasındaki sisteme tali sistemler entegre olunacaktır.

-Jeneratör: Sitede ortak alanlar için bir jeneratör tesis edilecektir.

-Yangın Alarm Sistemi: Binalarda ve sosyal tesisler için adresli analog sistem kurulacak olup ortak mahallelere dedektörler monte olunacaktır. Bu sistem yangın söndürme senaryosu ile entegre edilecektir.

-Yangın Sprinkler Sistemi: Binada yangın anında devreye giren sprinkler (yağmurlama)sistemi tesis edilecektir.


New Residence projesinin iletişim bilgileri nedir?


New Residence E5, toplu taşıma araçlarına, metrobüs durağına 950 metre mesafede konumlandırıldı. Metro İstasyonuna 800 metre, Atatürk Havalimanına ise 20 dakika mesafede yer aldı. 


Adres: Cumhuriyet Mh. Nazım Hikmet Bulvarı No: 52 Esenyurt/Beylikdüzü

Telefon: 0 212 854 0 639

E-Posta: info@newresidence.net

Web Adres: www.newresidence.net

Önerilen Bağlantılar : 3. Havalimanı