Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Mobilyada KDV indiriminde son 10 gün kaldı!

30 Nisan'da sona ermesi beklenen KDV indirimi, Başbakan Binali Yıldırım'ın talimatıyla alınan karar ile 29 Nisan 2017 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi..


30 Nisan'da sona ermesi beklenen KDV indirimi, Başbakan Binali Yıldırım'ın talimatıyla alınan karar ile 29 Nisan 2017 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.


Mobilyada KDV indiriminde son 10 gün kaldı

Mobilya ve beyaz eşyada yapılan KDV indirimi 30 Eylül 2017 tarihinde sona eriyor. KDV indiriminin son haftasında rekor satış bekleniyor.


Bilindiği üzere, döner koltuk ve sandalyeler, yatak haline getirilebilen oturmaya mahsus mobilyalar, büro mobilyaları, mutfakta ve yatak odalarında kullanılan ahşap mobilyalarla plastik maddeden yapılan mobilyaların KDV'si yapılan indirimle yüzde 8 olarak tahsil edilmeye başlanmıştı.


KDV indiriminin uzatılması talepleri Bakanlığa iletilmeye devam ediyor. Ancak henüz KDV indiriminin uzatıldığına dair yeni bir karar gelmedi.


Klima, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, su ısıtıcısı, buzdolabı, derin dondurucu gibi tüm beyaz eşyaları kapsayan bu Özel Tüketim Vergisi indirimi 30 Eylül 2017 tarihine kadar sıfır oranında uygulanacak.Işıl Seren KESKİN/Emlakansiklopedisi.com