Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

MOD Bahçelievler projesi başladı!

Bura Residence, Es Kule, Menekşe Sitesi, Medicana, Star Plaza, MOD Bodrum Villaları gibi projelerle adını duyuran MOD Gayrimenkul Yatırım, Bahçelievler'de az katlı yapısıyla dikkati çeken MOD Bahçelievler projesine başladı.


Bura Residence, Es Kule, Menekşe Sitesi, Medicana, Star Plaza, MOD Bodrum Villaları gibi projelerle adını duyuran MOD Gayrimenkul Yatırım, Bahçelievler'de az katlı yapısıyla dikkati çeken MOD Bahçelievler projesine başladı.


Bahçelievler'de Satarcity AVM'ye yakın bir konumda 70 milyon TL'lik yatırımla yükselmeye başlayan MOD Bahçeliveler projesinden sonra Mod Gayrimenkul, bölgede ikinci bir projeye hazırlanıyor.


MOD Bahçeliveler projesinin yapıldığı araziyi 2015 yılının sonunda Altur'dan satın aldıklarını anlatan MOD Gayrimenkul Yatırım AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Yirik, "7 bin 220 metrekarelik arazide 6-78 katlı 3 blok halinde 84 daireli olarak yapılan MOD Behçelievler projemizin satışına ve inşaatına eylül ayında başladık" dedi.


3+1.5 ve 4+1.5 dairelerin ağırlıkta olduğu MOD Bahçelievler projesinde ailere hitap etmeyi hedeflediklerini aktaran Yirik, bu nedenle 1+1 dairelere yer vermediklerini söyledi. 2+1'lerin 163 metrekare olduğu projede 3+1'lerin 184-187 metrekare, 4+1 dairelerin 221 metrekare büyüklüğe sahip olduğunu belirterek, "Projeyi tasarlamaya karar verdiğimizde bölgede yaptığımız araştırmada ailelerin içinde 1+1 olmayan geniş daireler aradığını gördük ve araştırmaya uygun olarak projeyi hayata geçirdik. Bölgede içinde 1+1 olmayan tek proje özelliği taşıyan MOD Bahçelievler'i, çocuklu aileler bu özelliğinden dolayı çok fazla tercih etti ve 4 ayda projenin yüzde 25'ni sattık. Metrekare satış fiyatları 4 bin 950 TL'den başlayan projemizde satışlardan memnunuz" diye konuştu. Projede 5 dönüm gibi bir alanı yeşil alana ayırdıklarını kaydeden Yirik, Mart 2018'de teslime başlayacaklarını duyurdu.


İkinci proje home ofis olacak

Yirik, bu yıl içinde, Altur binasının yanındaki arazide MOD Ekspres adıyla ikinci projeye başlayacaklarını açıkladı. Yirik, Canbebe'den satın aldıkları arazide yapacakları yeni projelerinin içinde 1+0 ve 1+1 büyüklüğünde home ofis tarzı dairelerin olacağını kaydetti.


İnşaata en önemli girdi malzemeleri olan arsayı üretmelerinin giderek zorlaştığını aktaran Yirik, "Arsa üretilemediği için maliyetlerimizin en az yarısını oluşturur hale geldi. 5 bin TL metrekare fiyatıyla satılan bir projenin 2 bin 500'ünü arsa sahibine veriyoruz. Kalan 2 bin 500 TL ile de her şeyi döndürmeye çalışıyoruz" dedi. Kentsel dönüşümle arsa üretme çalışmalarında ise çıkan yasalara rağmen ilerleme sağlanmadığını aktaran Yirik, "Bu durumda ilerleme sağlanamaması bizim insanımızın yapısından kaynaklanıyor. İnşaat firmaları vatandaşı aşamıyor. Bu nedenle ilk 10'a giren büyük inşaat firmaları dönüşümden uzak kalıyor. Bu firmaların neredeyse hiçbirinde kentsel dönüşüm projesi yok" dedi.


Dönüşüm projelerinde daire sahiplerine olduğu kadar müteahhidin düşük faizli kredi verilerek desteklenmesinin de önemli olduğunu belirten Yirik, "Bu süreçte müteahhide verecek fazladan dairesi olmayan bu nedenle müteahhidin yüklenici olduğu dönüşüm projelerinde mülk sahibinden alınan yüzde 18'lik KDV'nin düşürülmesi lazım. Mevcutta 1 milyon lira tutan bir bina için 180 bin liralık KDV ödüyorlar" diye konuştu. MOD Gayrimenkul Yatırım, Bahçelievler'de az katlı yapısıyla dikkati çeken MOD Bahçelievler projesine başladı. 3+1.5 ve 4+1.5 dairelerin ağırlıkta olduğu proje, ailelere hitap ediyor.


Dünya