Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Modern East AVM yarın açılıyor!

Ümraniye'de konumlandırılan Modern East Alışveriş Merkezi 19 Mayıs Perşembe günü, açılıyor.


Modern East Alışveriş Merkezi 19 Mayıs Perşembe günü, açılıyor. Modern East AVM, dört kat üzerinde 141 mağazası, 1.500 kişi oturma kapasitesine sahip geniş yeme-içme alanı, 36 kafe ve restoranı, terasları, hizmet ve eğlence üniteleri ve 3.000 araçlık otoparkı ile Modern East, 60.000 metrekare kiralanabilir alandan oluşuyor. 


Planlanan ikinci fazın da gerçekleştirilmesi ile alışveriş merkezinin kiralanabilir alanı 90.000 metrekareye ve mağaza sayısı da 240’a ulaşacak. 


Modern East, 67.000 metrekare kiralanabilir alandan oluşan üç ofis kulesi ve yaklaşık 600 lüks konutun yer aldığı rezidans bloğunun da dahil olduğu karma projenin bir parçası. 


Ofis bloklarında, katlarda 350 metrekareden 1.450 metrekareye kadar farklı büyüklüklerde A+ ofisler bulunuyor. 200 milyon Euro yatırım hacmine sahip Alışveriş Merkezi’nde 2.900 kişiye iş imkanı sağlanırken, ofislerde de yaklaşık 6.500 kişi istihdam edilecek. ECE Türkiye, Alışveriş Merkezi’nin konsept optimizasyonu ve kiralamasının yanında uzun dönemli yönetimini de üstleniyor.


Modern East AVM nerede?

Modern East, İstanbul’un Ümraniye kavşağında yer alıyor. Avrupa ve Anadolu’yu birleştiren, aynı zamanda İstanbul’un ana arterleri olan TEM ve E-5’i birbirine bağlayan bu kavşak, Şile otobanına ve yapımı devam eden 3. Köprü bağlantı yoluna da doğrudan erişim sağlıyor. 


Kadıköy, Üsküdar, Çekmeköy ve Ataşehir’den ve her iki köprüden de Alışveriş Merkezi’ne gerek özel araçlar gerekse toplu taşıma araçları ile hızlı bir şekilde ulaşılabiliyor.


Bölgede yapımı devam eden projelerden, 2016 sonuna kadar tamamlanması planlanan Üsküdar-Tepeüstü-Çekmeköy metro hattı, Tepeüstü transfer merkezi ve kavşağı, Modern East’e toplu taşıma ile ulaşımı daha da kolaylaştıracak.