Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Modüler sistem

Son dönemlerde ofis projelerinde; metrekare olarak satılan veya kiralanan alanlara bölme duvar marifetiyle ofis yaratma sistemidir. Ofis içinde ofis türetmek de bu yolla mümkündür.Modüler Ofis nedir? 


A Plus ofis projelerinde katlarda satılan veya kiralanan metrekarelerin bölme duvalarla ayrılarak ofis üretilmesidir. Mevcut ofisler içinde de bu yöntemle farklı ofisler yaratılabilir. 


Modüler ne demektir? 


Modüler, aslında kelime anlamı ile İngilizce bir terimdir. Türk Dil Kurumu, ‘Modüler’i “Parçalı; belli bir ölçüye dayanarak oluşturulan (tasarım, yapı)” olarak tanımlar. Modüler sistem


Modüler bölme duvar nedir? 


Modüler bölme duvar sistemleri derzli ve demontable olarak ikiye ayrılmaktadır. Ofiste ihtiyaç duyulan ayırma işlemi, bölme duvar sistemi ile yapılabilir. 


Modüler bölme duvar sistemleri, ofis ortamının gereksinim duyduğu ses ve yangın kontrolü, tesisatlara geçiş ve erişim olanağı, hızlı montaj ve demontaj, düzenli ve temiz çalışma alanı oluşturma özellikleriyle öne çıkar. Alüminyum bölme duvar ve çelik profillerden oluşan konstrüksiyon yapısı, alçıpan bölme duvar ve melamin panel duvar seçenekleri ile geleneksel duvar sistemlerine göre çok daha hafif bir çözüm sunarak bina yükünü azaltır ve bu özellikleriyle de yapı maliyetine ekonomik katkı sağlar. Modüller bölme duvar sistemleri gözü yormadan yumuşak hatları ile ön plana çıkar.


Modüler ofis sistemi nasıl uygulanır?


Özellikle çoklu ofis yerleşimlerinde ve çağrı merkezlerinde son derece başarılı sonuçlar veren modüler bölme duvar sistemleri ve seperatörler bölme duvar sistemleri farklılaşan ofis ihtiyaçlarına yönelik hazırlanan en kapsamlı yerleşim ofis bölme sistemleri çözümlerinden birini oluşturur. Bu sistemin en kayda değer özelliklerinden biri seperasyonun 80 mm arası ölçülerde dahi ince kesitinin her iki yüzeyine de cam ve kumaşlı panel uygulanabilmesidir.Modüler sistem


Modüler bölme duvar sistemleri ait genel özellikler nelerdir? 


Bu sistemde kalınlık 80 mm ila 100 mm arasında değişiklik göstermektedir. Daha çok ses ve izolasyon için panel bölme duvar sistemleri diğer anlamı ile modüller bölme duvar içine yalıtım malzemeleri konulabilir.


Bölme duvar sistemleri ek cihazlar yani kablolama sistemleri (panjur, kablo kanalları, erişim kontrolü, vb.) içinden geçebilir. 


Bölme duvar ofis içi bölme duvar uygulama nasıl yapılır?


Bölme Duvar Sistemleri, konusunda kişilerin ve mekanların ihtiyaçları için farklı sistemler bulunmaktadır. Görsellik, fonkiyonellik ve tekrar demonte-monte edilebilme özellikleriyle Modüler Bölme Duvar Sistemleri, birden çok fazla mekan elde etmek ve sonra tekrar eski haline getirmek için Hareketli Bölme Duvar Sistemleri ve çok kısa sürede ucuz ve pratik mekanlar elde etmek içinse Alçıpan Bölme Duvar Sistemleri gerçekleştirilmektedir. 


Ofis cam bölme duvar nedir?


Ofis cam bölme duvar özel olarak tasarlanmış sistemlerdir personellerin verimliliğini arttırır ofis cam bölme duvar sistemleri ofislerde çalışma ruhunu arttırmaktadır.


Bölme duvar çeşitleri nelerdir? 


Sabit veya hareketli bölme duvar sistemleri,

Alüminyum veya tamamı cam bölme duvar,

Net buzlu ya da renkli cam,

Farklı renklerde profil ve jaluzi, 

Düz veya eğimli bölme duvar (düz veya eğimli),

Menteşeli veya sürgülü kapılı ya da tamamı camlı bölme duvar.


Modüler ofis sistemi uygulanan projeler hangileridir? 


Modüler sistem


İş Modern: 

2012 Temmuz ayı itibariyle Sinpaş Yapı tarafından İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nde inşası devam eden İş Modern projesindeki ilk etap teslimleri devam ediyor. A, B, C ve D blokların satışlarının sürdürüldüğü ikinci etapta metrekare birim fiyatı 2.150 TL’den başlıyor. İlk etap teslimleri ile yakın zamanda faaliyete geçmeye hazırlanan İş Modern Ticaret Merkezi’nin yüzde 65 oranında satışları tamamlanan ikinci etabı sahiplerine Mart 2013’te teslim edilecek. Özellikle 48 ay vade farksız ödeme planı, alıcıların yükselen banka kredi oranlarından etkilenmeden, uzun vadede kira öder gibi iş yeri sahibi olmalarını sağlıyor.


Tel: 444 1974

www.ismodern.com.trModüler sistemİtower Bomonti:

İstanbul Şişli Bomonti'de Fer Yapı ve Fer Yapı ve Sinpaş GYO ortaklığıyla hayata geçirilen Bomonti İTower, 29 katlı tek bloktan oluşuyor. Ofislerin alanlarının 60 metrekare ile 800 metrekare arasında değiştiği İTower Bomonti'de banka kredisi kullanmak mümkün.


Teslimlerin Nisan 2013'te gerçekleşeceği Fer Yapı Bomonti İTower'da ofisler 2013 Mart ayı itibariyle 362 bin dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.


Tel: 0 212 230 24 24 (pbx)

www.itowerbomonti.com


Modüler sistemEge Plaza:

Ege Grup Yapı imzası ile yükselen Ege Plaza projesinde toplam 110 adet ofis mevcut. Tek blok halinde 33 katlı olarak tasarlanan Ege Plaza Ankara 'nın inşaat alanı 12 bin 500 metrekare olarak belirlendi.


Ege Plaza projesindeki ofislerin alan büyüklüğü 100 metrekareden başlıyor, 1000 metrekareye kadar yükseliş gösteriyor. Projenin ofislerinin metrekare birim fiyatı 2013 Mart ayı güncel haliyle 4 bin 840 liradan başlangıç gösteriyor. 


444 33 43

www.egeplaza.com


Modüler sistemOfisim İstanbul:

15 bin metrekare arsa alanı üzerinde yer alan Ofisim İstanbul projesi İller Bankası, Özkartallar ve Yapı Yatırım ortaklığı imzası taşıyor. Birbirinden bağımsız 219 adet ticari birimin bulunduğu Maltepe Ofisim İstanbul projesinin toplam inşaat alanı 60 bin metrekareye ulaşıyor. 3 bloktan meydana gelen Ofisim İstanbul projesindeki ofislerin büyüklüğü  110 metrekareden başlıyor ve 860 metrekareye kadar ulaşıyor. Ofislerin metrekare birim fiyatının 2013 yılı Mart ayı itibariyle 5 bin 200 lira olarak belirlendiği  İstanbul Maltepe Ofisim ‘de ayrıca mağazalar da satışa sunulmuş durumda. 


Minimum mağaza fiyatının 3 milyon 75 bin liradan başladığı  Ofisim İstanbul’daki ticari ünitelerin alan büyüklüğü 205 metrekare ile 1.180 metrekare arasında değişim gösteriyor. Teslimatları hemen yapılan Maltepe Ofisim İstanbul ‘un banka kredisine uygun satışları devam ediyor.


0216 515 1 555

www.ofisimistanbul.com