Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

MRC Tasarım Proje

Ağva’da Manşar Konakları projesini hayata geçiren firmadır. MRC Tasarım Proje Yönetimi Uygulama Ltd. Şti., 1999’da kuruldu.MRC Tasarım ProjeMRC Tasarım Proje Yönetimi Uygulama Ltd. Şti. kimler tarafından kuruldu?MRC Tasarım Proje Yönetimi Uygulama Ltd. Şti., 1999 yılında Yavuz İşçimen, Mişel Orduluoğlu ve Orhan Çendek tarafından kuruldu. Firma halen bu üç isim tarafından yönetilmektedir. MRC Tasarım Proje, hangi alanlarda hizmet veriyor?Şirket yapı sektöründe üç temel grupta hizmet vermektedir; 


Tasarım  Grubu, kullanıcının istek ve temel ihtiyaçları doğrultusunda projeler üretir.


İnşaat Grubu, maliyeti ve kaliteyi, planlanmış zamana  göre en akılcı şekilde kullanarak,  inşaat, iç mimari ve dekorasyon disiplinlerini (Elektrik, mekanik, mobilya, tekstil vs.) uygulamayı amaçlar.


Proje Yönetim Grubu, yatırımcı projelerinin tasarımı ve inşa edilmesinde, planlama ve yapım sürecinin tüm organizasyon ilişkilerini oluşturur. Grup; projelerde zaman, maliyet ve kalite konularının akılcı bir şekilde kontrol edilmesine çalışır. MRC Tasarım Proje’nin kurucuları kimlerdir? Yavuz İşçimen (Mimar, İTÜ): 1963 yılında Edirne'de doğan Yavuz İşçimen, üniversite eğitimini 1985 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nde tamamladı. 1983 yılında Ağa Han Vakfı ve TMMOB'nin birlikte düzenlediği, "2004 Yılında Cumalıkızık" konulu öğrenci yarışmasında ödüle layık görüldü.  Profesyonel iş yaşantısına 1985-87 yılları arasında Genel Tasarım A.Ş.'de proje yönetmeni olarak başladı.1987-90 yıllarında Kevser İşçimen ile birlikte mimarlık atölyesi açtı ve bu atölyede proje faaliyetlerini sürdürdü.  1990-92 yılları arasında Ertem Ertunga mimarlık bürosunda proje yönetmeni olarak görev aldı. Yavuz İşçimen, 1992-95 yıllarında Almanya'nin Stuttgart şehrinde Behnish & Partner bürosunda çalışarak mesleki deneyimlerine uluslararası boyut kazandırdı.1995 yılında Türkiye'ye dönerek Ertem Ertunga Mimarlık Bürosunda işe başladı.   1997 yılından itibaren Siska A.Ş.'de tasarım gurubu yöneticisi olarak çalıştıktan sonra 1999 yılında MRC Tasarım Proje Yönetimi Uygulama Ltd. Şti.'nin kurucu ortakları arasında yer aldı.  Bugün şirketin Tasarım Gurubu sorumlulugunu yürütmektedir.


Mişel Orduluoğlu (Mimar, Y.T.Ü.): 1964 yılında İskenderun'da doğan Mişel Orduluoğlu, üniversite eğitimini 1982-86 yıllarında Yıldız Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nde tamamladı.

1983-89 yıllarında Tengiz Alper Mimarlık bürosunda usta-çırak ilişkisiyle mimarlık ögretisini ve İskandinav  ekolünü özümsedi. 

1990-92 yıllarında kendi adına  mimari proje, inşaat, iç mimari ve dekorasyon  konularında deneyimlerini gelistirdi.

1992-95 yıllarında Nova Dış Ticaret ve İnşaat A.Ş.'nin Kemer Country projesinde çalıştı. Bu proje; lüks ve müstakil villalardan oluşturulmuş, geniş sosyal yaşam alanlarını barındıran, dünyadaki benzerlerinin Türkiye'deki ilk uygulamasıdır.

1996-99 yıllarında  Siska İnşaat A.Ş. ye ortak oldu,  turizm ve sağlık yapılarına yönelik tasarımcı ve yapımcı olarak çalıştı. Alışveriş Merkezi, Otel ve Hastahane konularında proje yönetimi deneyimini geliştirdi.

1999 yılında MRC Tasarım Proje Yönetimi Uygulama Ltd. Şti.'nin kurucu ortakları arasında yer aldı. Bugün şirketin müşteri ilişkileri ile Proje Yönetimi Grubu sorumluluğunu yürütmektedir.


Orhan Çendek (Mimari, İGDSA): 1959 yılında İstanbul'da doğan Orhan Çendek, İlk ve orta öğrenimini İstanbul Işık Lisesi’nde tamamladı.  Üniversite eğitimini 1977-81 yıllarında İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık Yüksek Okulu'nda bitirdi.  1984 yılında Üstay Center Konkur'unda birincilik ödülünü alan Melih Bilsel ekibinde tasarımcı olarak görev aldı. 1984-95 yıllarında DİM A.Ş.'de mesleki deneyimlerini geliştirdi.  Bu şirkette önce tasarım daha sonra uygulama bölümlerinde proje müdürlüğü yaptı.  Bu arada gurubun mobilya üretim firmasında da ürün geliştirme ve üretim konularında görev aldı. 1995-97 yıllarında serbest olarak çeşitli villa, konut ve işyeri inşaat, iç mimari ve dekorasyonlarını kendi organizasyonu ile yaptı.


1997-99 yıllarında Siska A.Ş.'de uygulamalardan sorumlu yönetici olarak çalıştıktan sonra, 1999 yılında MRC Tasarım Proje Yönetimi  Uygulama Ltd. Şti.'nin kurucu ortakları arasında yer aldı.  Bugun  şirkettin  İnşaat Gurubu sorumluluğunu yürütmektedir.MRC Proje’nin referansı projeler hangileridir? Bayındır Radyo TV / BRT Genel Merkez / İstanbul, Demirbank Ortaköy Şubesi / İstanbul, İlhan Can Villa Konut / Bolu, Bayındır Holding Baysis Bilgi İşlem / İstanbul, Bayındır Holding Genel Merkez Ofis Katları Gayrettepe / İstanbul, Bayındır Holding Genel Merkez Ofis Katları Nurol Plaza / İstanbul, Demirbank Mecidiyeköy Şubesi / İstanbul, Demirbank Ataköy Şubesi / İstanbul, Demirbank Bakırköy Şubesi / İstanbul, Demirbank Fındıkzade Şubesi / İstanbul, Demirbank Yeşilköy Şubesi / İstanbul, Demirbank Yeşilyurt Şubesi / İstanbul, Uğur Yücel Villa Konut / İstanbul, Bolkan Ailesi Villa Konut / İstanbul, Güran Ailesi Konut / İstanbul, Karaduman Ailesi Yüzme Havuzu / İstanbul, Uğur Yücel Eski Yeşil Kabare / İstanbul, R. Manisa Konut / İstanbul, Şalabi Ailesi Köşk / İstanbul, Hasret İpekyolu Mağaza / İstanbul, Karaduman Ailesi Villa Konut / İstanbul, Norveç Evi Yalı - Eski Eser / İstanbul, Bildirici Ailesi Konut / İstanbul, Özoğuz Ailesi Konut / İstanbul, Gengörü Ailesi Konut / İstanbul, Cengiz Yalçın Yalı - Eski Eser / İstanbul, H. Bildirici Çok Katlı Konut / İstanbul, Bulgar Ortadoks Kilisesi Yalı - Eski Eser / İstanbul, Bildirici Villası Yalı - Eski Eser / İstanbul, S. Susar / İstanbul, R. Susar Yalı Kompleksi / İstanbul, Orkim A.Ş.Yönetim Merkezi / İstanbul, Virgine Apart Otel ve Mağaza / İstanbul, İstek Vakfı Balmumcu Lisesi Çok Amaçlı Gösteri Salonu / İstanbul, İstek Vakfı Beyhan Aral Lisesi Çok Amaçlı Gösteri Salonu / İstanbul, İstek Vakfı Acıbadem Lisesi Çok Amaçlı Gösteri Salonu / İstanbul, Beller Ailesi Konut/ İstanbul, L. Bildirici Konut / Istanbul, Hakan Elyaban Konut / İstanbul, Uğur Bıçaker Villa Konut / İstanbul, Sezen Aksu Yalı - Eski Eser / İstanbul, Belçika Konsolosluğu Konsolosluk Kompleksi / İstanbul, DİM Apartmanı Konut / İstanbul, Çaşkurlu Yalı - Eski Eser / İstanbul, Ali Üstay Üstay Center Konkuru / İstanbul, Sami Kamhi Lüks Konut Dekorasyonu / İstanbul ve Orhan Işık Konut Kompleksi / İstanbul.MRC Tasarım Proje tarafından hayata geçirilen konut projesi hangisidir? Manşar Konakları: Ağva 'da; Mrc Proje ve Gayrimenkul Geliştirme imzası ile yükseliyor. Projede yer alan konutların satışları sürüyor. 14 villadan meydana gelen Manşar Konakları 15 bin metrekare alan üzerine yayılıyor. Projeden banka kredisi ile konut sahibi olunabiliyor.


Ağva Manşar Konakları 'nda yer alan villalar 2+2, 5+2 ve 6+2 olarak tasarlandı. Manşar Konakları 'nın anahtar teslimleri hemen gerçekleşiyor.


Manşar Evleri 'nde fiyatlar Haziran 2013 itibariyle 325 bin lira ile 600 bin lira arasında değişiyor. Proje; Şile'ye 14 kilometre, Sabiha Gökçen Havalimanı'na 30 kilometre, Ataşehir'e 80 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

Ağva Manşar Konakları'nın sosyal imkanları arasında; yüzme havuzu, çocuk oyun alanları, yürüyüş parkuru bulunuyor.


Telefon: 0 216 326 26 49

Web Sitesi: www.mansarkonaklari.comMRC Tasarım Proje Yönetim iletişim bilgileri nelerdir?MRC TASARIM PROJE YÖNETİMİ UYGULAMA LTD.ŞTİ.


Adres: Tatlısu Mah. Şenol Güneş Bulvarı Mira Tower No:2/21 34774 Ataşehir - İstanbul - Türkiye


Telefon: (216) 326 26 49 (pbx)


Fax: (216) 365 81 12


E-posta: info@mrc.tc


Web Adresi: http://www.mrc.tc/tr#10
Önerilen Bağlantılar : 3. Havalimanı