Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Muhsin Yavuz kimdir?

Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz kimdir? Muhsin Yavuz, ne zamandan beri başkanlık görevinde? İşte Muhsin Yavuz..


Muhsin Yavuz özgeçmişini şu şekilde anlatıyor: "1971 yılında Çilimli’de doğdum. Babam çifçi, annem ise ev hanımıdır. 8 kardeşiz. 1978 yılında ilk ve ortaokul tahsilimi Çilimli’ de lise tahsilimi ise Düzce Ticaret lisesinde tamamladım. Üniversite tahsilime halen Düzce üniversitesinde devam etmekteyim.

  

1994 yılında kurduğum  matbaa ile ticaret hayatına başladım o yıldan bugüne kadar aynı meslek sektöründe ticaret yapmaktayım.

  

1990 yılında aktif siyasi hayatımda Refah Partisi gençlik kolları sırasıyla fazilet partisi ilçe yönetimi ve saadet partisi il yönetiminde görev aldım. 2003 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Çilimli İlçe Teşkilatı’nda görev aldım. 2004 yerel seçimlerinde Çilimli Belediyesi 1. sıra Meclis Üyeliğine seçildim. 2006 yılında yapılan AK Parti İl Kongresi’nde, İl Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildim. 2007 seçimlerinde İl SKM başkanlığı görevinde bulundum. Ardından AK Parti İl Yönetimi’nde Başkan Yardımcılığı görevinde bulundum. 2009 yılında bu görevimden istifa ederek Çilimli Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulundum ve başkan adayı olarak halka hizmet etmeye talip oldum. 2009 yılında Çilimli Belediye Başkanlığı’na seçildim ve halen devam etmekteyim.

  

Evliyim ve üç çocuğum var."

Önerilen Bağlantılar : Anneler günü konut kampanyaları