Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Murat İnan kimdir?

Doğuş GYO AŞ’nin Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Murat İnan kimdir?


Lisans eğitimini 1982 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme-Maliye Bölümü’nde tamamlayan Murat İNAN, 1984 – 1997 yılları arasında Maliye Bakanlığı bünyesinde Baş Hesap Uzmanı, İstanbul Grup Başkan Yardımcısı ve Dernek Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır.


Maliye Bakanlığı’na bağlı olarak 1993 yılında İngiltere’de bankacılık sektörüyle ilgili Vergisel çalışmalarda bulunmuş olup Eylül 1997 de kamu görevinden ayrılarak özel sektörde çalışmaya başlamıştır.


1997 yılında Zorlu Holding bünyesindeki Vestel Şirketler Grubu’nda Mali Baş Danışman ve Mali İşler Grup Müdürü olarak görev yapan İNAN, 1998 yılında Doğuş Grubu’na geçmiştir. 


Doğuş Holding AŞ’de Mali İşler Bölüm Başkanlığı ile birlikte IT Bölüm Başkanlığı görevini de yürütmüş bulunan İNAN, Mayıs 2009’da Doğuş GYO AŞ’nin Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olmuştur. 


Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetçi Ruhsatlarına da sahip olan Murat İNAN, 2012 yılsonu itibariyle Doğuş Holding A.Ş’deki görevinden ayrılmış olup tam zamanlı olmak üzere Doğuş GYO A.Ş’de çalışmalarına devam etmiştir. 2013 yılı Mart ayı itibariyle Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini devrederek Doğuş GYO AŞ’nin Genel Müdürü & CEO’su olarak görevini sürdüren Murat İNAN, Doğuş Grubu’nun çeşitli şirketlerinde de Yönetim Kurulu Üyesi’dir.