Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Murat Kurum

Selçuk Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Yüksek Okulu İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olan Murat Kurum, Emlak GYO’nun başına getirilen en genç genel müdürler biridir.


Murat Kurum


Murat Kurum ne tür işlerde bulundu?


1976 doğumlu olan Murat Kurum, Selçuk Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Yüksek Okulu İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden 1999 yılında mezun oldu. Kurum, 2005 yılına kadar birçok özel kuruluşta görev aldı. 


TOKİ Uygulama Daire Başkanlığı Ankara’ da 2005-2006 yılları arasında görev aldı. 2006 yılında ise TOKİ İstanbul Uygulama Daire Başkanlığı İstanbul- Avrupa Yakası Uygulama Şube Müdürlüğü yaptı.  Murat Kurum, Emlak Konut GYO A.Ş.’de genel müdür olarak iş hayatına devam etmektedir.

 Murat Kurum


Emlak Konut GYO yönetim kurulunda hangi isimler var?


Ertan Yetim – Yönetim Kurulu Başkanı

Veysel Ekmen – Yönetim Kurulu Başkan Vekili

M. Haluk Sur – Yönetim Kurulu Üyesi

Volkan Kumaş – Yönetim Kurulu Üyesi

Murat Kurum – Yönetim Kurulu Üyesi

M. Ali Kahraman – Yüksek Şehir Plancısı

Aliseydi Karaoğlu – Yönetim Kurulu Üyesi


Murat Kurum, Emlak Konut GYO’nun gelişmesi ile ilgili neler söyledi?


Emlak Konut GYO’nun 2012 yılı performansını değerlendiren Murat Kurum şu açıklamalarda bulundu:


Gelişen ülke ekonomimizde gayrimenkul sektörünün potansiyelini en iyi şekilde değerlendiren ve talebi yakından takip ederek yenilikçi ve çağdaş projeler üreten Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, geçmiş senelerde başlattığımız projelerimizin tamamlanmasıyla, 2012 yılında yaklaşık 1 milyar TL net satış gerçekleştirmiş ve 523 milyon TL kar elde etmiştir.


Murat Kurum ile ilgili çıkan bazı haber başlıkları:


5 Şubat 2013 / Dünya Gazetesi

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, 2012′de 9 bin 500 adet bağımsız bölüm karşılığında 3.5 milyar lira hasılat elde ettiklerini açıkladı. 2013 yılı için ise 10 bin konut ile 3-3.5 milyar liralık satış hedeflediklerini söyleyen Murat Kurum sözlerine şöyle devam etti:


Bu yıl bizim yapacağımız proje biraz fazla. Yaklaşık 8 bin konut, Kamu İhale Kanunu ile yaklaşık bir o kadar da hasılat paylaşımı yöntemiyle ihale edeceğimiz proje var. Toplamda 15-20 bin konutluk proje yapmayı hedefliyoruz. Bu yıl içerisinde açıklayacağımız ciddi projelerimiz olacak. En önemlisi rezerv alanda yaklaşık 6 bin 500-7 bin tane konut üreteceğiz.Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016