Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Murat Kurum: 5 yılda 1 milyon 500 bin konut dönüşecek!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, milletin desteğiyle, yerel yönetimlerimizle el birliği içinde her yıl 300 bin olmak üzere 5 yılda toplamda 1 milyon 500 bin konutu dönüştürerek ülkeyi depremlere hazır hale getireceklerini açıkladı...


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Twitter hesabından kentsel dönüşüm çalışmalarına ilişkin açıklama yaptı. Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre; Kurum, yerel yönetimlerle işbirliği yaparak 5 yılda toplam 1 milyon 500 bin konutta dönüştürülme yapılacağını duyurdu.

Kurum, "Milletimizin desteğiyle, yerel yönetimlerimizle el birliği içinde yılda 300 bin konut olmak üzere 1 milyon 500 bin konutumuzu dönüştürerek ülkemizi depremlere hazır hale getireceğiz" diye konuştu.. Bakan Kurum Elazığ ve Malatya içinse, "Evi yıkılan vatandaşlarımıza da bu süreçte kira yardımlarımız devam edecek" dedi.

Kurum, yaptığı açıklamada, Elazığ ve Malatya'da meydana gelen depremlerden sonra vatandaşları sağlam ve güvenli evlerine kavuşturmak için aralıksız çalışmaları sürdürdüklerini vurguladı. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nca (TOKİ), Elazığ'da 19 bin 190, Malatya'da 4 bin 544 olmak üzere iki ilde toplam 23 bin 734 konut yapıldığına dikkat çeken Bakan Kurum, şunları kaydetti: 

"Konutlarımızı, belirlediğimiz rezerv alanlarda ve yerinde gerçekleştirdiğimiz kentsel dönüşümle yılsonuna kadar bitirecek, Elazığlı ve Malatyalı kardeşlerimize teslim edeceğiz. Evi yıkılan vatandaşlarımıza da bu süreçte kira yardımlarımız devam edecek. Milletimizin desteğiyle, yerel yönetimlerimizle el birliği içinde yılda 300 bin konut olmak üzere 1 milyon 500 bin konutumuzu dönüştürerek ülkemizi depremlere hazır hale getireceğiz."


Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016