Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Murat Kurum Çevre ve Şehircilik Bakanı oldu!

Cumhurbaşkanlığı yardımcılığına ve bakanlıklara atananların yer aldığı liste Resmi Gazete'de yer aldı. Bu listeye göre, Murat Kurum, Çevre ve Şehircilik Bakanı oldu..


Cumhurbaşkanlığı yardımcılığına ve bakanlıklara atananların yer aldığı liste Resmi Gazete'de yer aldı. Yeni hükümet sisteminin ekonomi yönetimi belli oldu. Listeye göre, Hazine ve Maliye Bakanlığı’na Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Ticaret Bakanlığı’na ise iş adamı Ruhsar Pekcan getirildi. 


Yeni Çevre ve Şehircilik Bakanı ise Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum oldu.


EKONOMİYE KONUT SEKTÖRÜNDEN BAKAN


Yeni ekonomine sistemine konut sektöründen bir bakan geldi. Konut sektöründeki kampayalarıyla dikkat çeken  Emlak Konut GYO'nun Genel Müdürü Murat Kurum, Çevre ve Şehircilik Bakanı oldu. 


Murat Kurum kimdir?


Murat Kurum, 1976 yılında Ankara'da doğdu.  Ankara  Mimar Kemal Lisesi’nin ardından 1999 yılında Selçuk Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 


1999-2005 yıllarında inşaat alanında faaliyet gösteren çeşitli özel sektör kuruluşlarında mühendis, şantiye şefi, koordinatör olarak çalıştı. 2005-2006 yılları arasında  TOKİ   Ankara Uygulama Daire Başkanlığı’nda uzman olarak hizmet verdi.


2006 - 2009 yılları arasında TOKİ İstanbul Uygulama  Daire Başkanlığı Avrupa Yakası Uygulama Şube Müdürlüğü görevine geldi. 2009-2012 tarihleri arasında Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nda uzman olarak çalıştı. 


2009 yılından bugüne kadar T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı iştiraki Emlak Konut GYO A.Ş. Genel Müdürlüğü görevini yürüttü. 2018’in ilk  yarısında ise yaklaşık 2 milyar 526 milyonluk gayrimenkul satışı yapıldı. 


Murat Kurum, yeni hükümet sisteminde Çevre ve Şehircilik Bakanlığına getirildi.


Murat Kurum, evli ve 2 çocuk babasıdır.


Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016