Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Musrafa Cingöz kimdir?

Kırklareli Pınarhisar Belediye Başkanı Musrafa Cingöz kimdir? Musrafa Cingöz, bugüne kadar hangi işlere imza attı?


Musrafa Cingöz özgeçmişini şu şekilde anlatıyor; "1967 yılında Kırklareli Pınarhisar ilçesinde dünyaya geldim. İlk ve Orta okulu Pınarhisar'da tamamladım. 1986 Yılında İstanbul Halkalı Zirai Araştırma Enstitüsüne bağlı Ziraat Teknik Lisesinden birincilikle mezun oldum. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesini kazandım. 


Buradaki beş yıllık eğitimimi takiben askerlik hizmetimi Samsun Sahra Sıhhiye Okulunda yedek subay olarak yerine getirdi. Askerlik hizmeti sonrası bir süre serbest , iki yıl süreyle de Köy Koop. Kırlareli Birliğinde Veteriner Hekim olarak görev yaptım. 1997 yılında Pınarhisar Belediyesinde Veteriner Hekim olarak göreve başladım.


12 yıl Belediye Veteriner Hekimi olarak görev yaptıktan sonra 2009 yılı yerel seçimlerine katılmak üzere istifa ederek   29 Mart 2009 yerel seçimlerinde CHP'nden Pınarhisar Belediye Başkanlığına seçildim. Daha sonra 30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde CHP'den tekrar seçilerek 2. dönem olarak Belediye Başkanlığı görevini yalen yürütmekteyim . Evli olup 1 erkek 3 kız çocuk babasıyım."