Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Mustafa Değirmenci - Avcılar Belediye Başkanı

Avcılar Belediyesi’nin CHP’li belediye başkanıdır. Mustafa Değirmenci, 1999’dan beri Avcılar’ı yönetmektedir.Mustafa Değirmenci - Avcılar Belediye Başkanı

Avcılar Belediye Başkanı Mustafa DeğirmenciMustafa Değirmenci nerede doğdu? Eğitimini nerede tamamladı?


1957 yılında İstanbul Avcılar ilçesi Firüzköy semtinde doğdu. İlkokulu Firuzköy İlköğretim Okulu'nda Ortaokulu ve Liseyi Avcılar 50. yıl lisesinde bitirdi. Yüksek öğrenimine o yılların olumsuz koşullarından dolayı yarım bırakmak zorunda kaldı. 


Uzun yıllar Firüzköy Spor Kulübü’nde ve kısmen Beşiktaş genç takımında futbol oynadı. Aktif olarak su altı sporları yapıyor ve masa tenisi oynuyor. Evli ve 3 çocuk babası olan Değirmenci, motosiklet tutkunluğu ile de tanınıyor.Mustafa Değirmenci’nin iş hayatı nerede başladı?


İş yaşamına 1981 yılında İGS A.Ş'de başladı. 1985 yılından 18 Nisan 1999 seçimlerinde Avcılar Belediye Başkanı seçilinceye kadar Dinarsu İmalat ve Ticaret A.Ş'de yönetici olarak görev yaptı.Mustafa Değirmenci ne zaman siyasete atıldı?


18 Nisan 1999 yılında DSP’den Belediye Başkanı seçildi. Daha sonra CHP’ye geçen Mustafa Değirmenci, 28 Mart 2004 ve 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde yeniden Belediye Başkanı oldu.


Avcılar’da 3 dönemdir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Mustafa Değirmenci, ilçedeki başarılı çalışmalarından dolayı ulusal ve yerel basın tarafından 5 kez yılın “Başarılı Belediye Başkanı” seçildi. Mustafa Değirmenci ve Avcılar Belediyesi’nin tamamlanan projeleri neler?


Tahtakale Ek Hizmet ve Kültür Merkezi Projesi, Gümüşpala Mahallesi Kapalı Semt Pazarı, Gümüşpala Mahallesi Spor Tesisleri, Firuzköy Kent Evi, Firuzköy Çocuk Trafik Eğitim Alanı, Merkez Bina Dış Cephe Yenilime Projesi, Ambarlı Çocuk Trafik Eğitim Alanı, Üniversite Mahallesi Naime Hanım Camii, Cihangir Mahallesi Kent Evi, Firuzköy Kapalı Semt Pazarı, Gümüşpala Mahallesi Kapalı Semt Pazarı, Temizlikte Reform, Firuzköy Meydanı, Gümüşpala Meydanı, Firuzköy Sosyal Tesisleri, Avcılar Belediye Stadyumu, Saat ve Bilgi Kuleleri, 30 Ağustos Atatürk Anıtı, Paşaeli Piknik Alanı, Firuzköy Kültür Evi, Avcılar Genelinde Taksi Duraklarının Yenilenmesi ve Ambarlı Mahallesi Kapalı Semt Pazarı.Mustafa Değirmenci ve Avcılar Belediyesi’nin devam eden projeleri neler?


Yeşilkent Mahallesi Spor Alanı Kültür Evi ve Pazar Yeri Projesi, Gümüşpala Mahallesi Tarihi Kuruçeşme Restorasyonu, Zübeyde Hanım Nikah Salonu Restorasyon, Barış Manço Kültür Merkezi Restorasyon, Yeşilkent Mahallesi Spor Alanı Kültür Evi ve Pazar Yeri Projesi, Gümüşpala Mahallesi Tarihi Kuruçeşme Restorasyonu, Gümüşpala Mahallesi Spor Tesisleri, Ambarlı Mahallesi Huzurevi Binası, Üniversite Mahallesi Misafirhane Binası. Mustafa Değirmenci ve Avcılar Belediyesi’nin planlanan projeleri neler? 


Firuzköy Spor Tesisleri 2. Etap, Firuzköy Okul Öncesi Eğitim Projesi, Firuzköy Nadir Müesser Altun Camii Projesi, Denizköşkler Mah Sosyal Tesisleri, Cihangir Mah. Otobüs Terminali Projesi, Firuzköy Nadir Müessel Altun Camii Projesi, Başkanlık Konutu, Cihangir Mahallesi Okul Projesi, Firuzköy Anaokulu. Mustafa Değirmenci hangi haberlere konu oldu?


Mustafa Değirmenci: Avcılar'da kaçak inşaata af yok! (Büyükçekmece Gazetesi, 2 Ağustos 2013)


Avcılar Belediyesi bölgede kaçak inşaatlara göz açtırmıyor. Zabıta ekipleri gelen ihbar üzerine Yeşilkent Mahallesindeki inşaatlara baskın yaparak bölgede yeni yapılmaya başlanan kaçak inşaatları başlamadan durdurdu...

Zabıta Müdürlüğüne gelen ihbarla harekete geçen ekipler sabah saatlerinden Yeşilkent bölgesindeki inşaatlara baskın yaptı.Kaçak inşaat yapan bina sahiplerini uyaran zabıta ekipleri inşaat kalıplarını sökerek kaçak inşaatları başlamadan durdurdu.


Düzenlenen operasyonda hazine arazisi üzerinde kurulan hayvan barınaklarını da yıkan zabıta ekipleri hayvan sahiplerinin tüm karşı gelmelerine rağmen yıkımı gerçekleştirdiler.


Ahır yıkımlarını gerçekleştiren zabıta ekipleri, daha sonra bölgeyi sağlık ekiplerince dezenfekte ettirdi.


Avcılar'da kaçak yapılaşmaya asla izin verilmeyeceğini söyleyen Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci, "Avcılar'da hiç kimseye af yok" dedi.


Zabıta Müdürü Mehmet Güven ise "Avcılar Belediyesi olarak bundan böyle kaçak inşaatlara asla müsaade etmeme kararı aldık.Başkanımız Sayın Mustafa Değirmenci'nin direktifleriyle bu tür yapılaşmalara müsaade etmiyoruz. Bize gelen ihbar telefonlarını anında değerlendirip kaçak yapılaşmanın önüne geçiyoruz" dedi. Mustafa Değirmenci ve Avcılar Belediyesi iletişim ve ulaşım bilgileri nelerdir?


Telefon No: (0212) 509 44 47 

Dahili: (0212) 695 62 00 -101/102

Fax: (0212) 591 95 71

Adres: Avcılar Belediye Başkanlığı: Merkez Mah. Marmara Cad. No:1/2 Avcılar/İSTANBUL

Zübeyde Hanım Nikah Dairesi :0(212) 695 62 00  / dahili : 203                                         

Avcılar Atatürk Evi Müzesi:0(212) 676 05 76 – 79                                                         

Barış Manço Kültür Merkezi:0(212) 509 90 55 / 0(212) 676 05 69                                

Park ve Bahçeler: 0(212) 593 56 54                                                                  

Veteriner İşleri: 0(212) 694 53 91                                                                 

Basın Danışmanlığı :0(212) 590 13 46  / Muhlis POLAT e-mail : basin@avcilar.bel.tr  

                                :0(212) 695 62 00  Celal DEMİR  e-mail : celaldemir@mynet.com     

Çözüm Masası :0(212) 695 62 20                                                               

Avcılar Firuzköy Sosyal Tesisi: 0(212) 690 55 50

Mail: mdegirmenci@avcilar.bel.tr

Web: www.avcilar.bel.tr