Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Mustafa Gülbay kimdir?

Denizli Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay kimdir? Mustafa Gülbay, bugüne kadar hangi işlere imza attı?


Mustafa Gülbay, 1964 yılında Buldan’ın Sarımahmutlu Köyünde dünyaya geldi.İlkokulu Köyünde okudu.Orta ve Lise Eğitimini Gönen Öğretmen Lisesinde yatılı olarak tamamladı.1982 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde başladığı yüksek öğrenimini 1986 yılında bitirdi.

        

İş hayatını Devlet İstatistik Enstitüsünde başladı. Türkiye Halk Bankası İstanbul Bölge İstihbarat Müdürlüğünde Mali Tahlil ve İstihbarat Uzman yardımcısı olarak bir süre görev yaptı. Daha sonra Türkiye Emlak Bankası Teftiş Kurulunda ve T.C. Ziraat Bankası Teftiş Kurulunda Müfettişlik yaptı. Fethiye, Buldan, Eşme Buharkent ve Babadağ İlçelerindeki T.C.Ziraat Bankası Şubelerinde 2003 yılından Aralık/2013 yılına kadar Müdür olarak hizmet verdi.

        

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği, Tüketiciyi Koruma Derneği, Denizli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası,Devlet Denetim Elemanları Derneği Üyelikleri ve Türkiye Emlak Bankası Emekli ve Yardım Sandığı Vakfının seçilmiş denetçiliği olmak üzere Sivil Toplum Kuruluşlarında yıllarca çalıştı.

      

Evli ve 1 Çocuk babası olan Mustafa GÜLBAY 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Belediye Başkanı olarak seçilmiş ve bu tarihten itibaren Belediye Başkanlığı görevini başarılı bir şekilde sürdürmek ve iş hayatı ile Sivil Toplum Kuruluşlarında edindiği bilgi ve tecrübelerini Buldan halkının yararına sunmak arzusundadır. Buldan’ı bulunduğu noktadan daha ileri bir seviyeye taşımak ve güzel Buldan’a hak ettiği hizmetleri sunmak azmindedir.