Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Mustafa Kuran kimdir?

Kuran Yapı'nın kurucusu Mustafa Kuran kimdir? Mustafa Kuran, bugüne kadar hangi işlere imza attı?


Mustafa Kuran, 1938 yılında Şanlıurfa-Viranşehir’de doğdu. Kuran, İstanbul Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuş ve 46 yıldır avukatlık mesleğini yürütüyor. Çeşitli dernek, vakıf ve partilere başkanlık etmiş, çok sayıda makale yazmış ve konferanslar verdi. Televizyon programları da yapan Av. Kuran’ın 4 kitabı bulunuyor. 2001’de basılan “Bir Avukatın Gül Bahçesi” isimli kitabı, genç hukukçu ve politikacıların el kitabı niteliğinde oldu.


2004’te “Beklenen Başkan” isimli kitabı yayınlanmış ve kitap genç hukukçulara ve avukatlara ithaf edilmiştir. 2010’da ise başarının-pozitif enerjinin insanların nasıl mutluluğuna sebep olduğuna dair “Bir Avukatın Sevgi Dünyası” isimli kitabını yazmıştır. Son kitabı ise 2014 yılında “75 Yaşımın Şükrü”dür. Almanca Arapça bilen, evli ve 3 çocuk sahibi olan Kuran, halen Tüm Hukukçular Birliği Başkanlığı görevini yürütmektedir.  


Mustafa Kuran, Kuran Şirketler Topluluğu'nu 1969 yılında kurdu. Aile işletmesi olan şirket, inşaat, akaryakıt, turizm ve eğitim sektörlerinde hizmet veriyor. Kuran Şirketler topluluğunun 1991'den bu yana Yönetim Kurulu Başkanlığını Hüseyin Kuran yürüyor. 


Kuran Yapı konkordato talep etti!