Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Mustafa Öncel

Rings İstanbul projesini Sancaktepe'de hayata geçiren Selin Yapı'nın Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Öncel'in babası, Selçuklu Holding'in kurucusu ve Onursal Başkanı Mustafa Öncel vefat etti.
Mustafa Öncel

Selin Yapı'yı da bünyesinde bulunduran Selçuklu Holding'in kurucusu ve Onursal Başkanı Mustafa Öncel (1929-2013)Selin Yapı, İlko İlaç, Mehtap Mutfak Eşyaları, Sentez Ambalaj, Gül Ofset, Naturel Ambalaj ve Almesan Alüminyum gibi farklı iştirakleri bünyesinde barındıran Selçuklu Holding’in Kurucu ve Onursal Başkanı Mustafa Öncel, dün (16 Haziran 2013) İstanbul’da yaşamını yitirdi. 


Türkiye’nin ikinci nesil eczacılarından olan ve Türk ilaç sanayine büyük emekleri geçen Öncel’in cenazesi bugün (17 Haziran Pazartesi)  İstanbul’daki Zihni Paşa Camii’nde kılınan öğle namazının ardından 18 Haziran 2013 Salı günü Konya’da toprağa verilecek.


Mustafa Öncel, iş adamı olarak imza attığı başarılarının yanı sıra, özellikle eğitim, kültür ve sanat alanlarında yürüttüğü sosyal sorumluluk çalışmaları ve hayırseverliği ile tanınıyordu.Mustafa Öncel ne zaman, nerede doğdu?1929 yılında Konya'nın Doğanbey nahiyesinde doğan ve Konya Erkek Lisesi'nin ardından 1953 yılında İstanbul Tıp Fakültesi Eczacılık Okulu'ndan mezun olan Mustafa Öncel, Türkiye’nin ikinci nesil eczacılarındandır. 


Mustafa Öncel; bugün, ilaç, mutfak eşyaları, nitelikli alüminyum, inşaat, ambalaj, tarım ve hayvancılık gibi farklı sektörlerde faaliyet gösteren on şirketi bünyesinde barındıran Selçuklu Holding’in mimarıdır. 


84 yaşında hayata gözlerini yuman Mustafa Öncel, Selin Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Öncel, Mehtap Mutfak Eşyaları Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Öncel ve Yönetim Kurulu Üyesi Emine Öncel Hasırcılar, İlko İlaç Genel Müdürü Hatice Öncel ve Naturel Ambalaj ile Gül Ofset'i yöneten Süleyman Öncel'in babasıdır.