Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Mustafa Semerci kimdir?

Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci kimdir? Mustafa Semerci, ne zamandan beri belediye başkanı olarak hizmet veriyor?


Mustafa Semerci, 1947 yılında Devrek’ de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Devrek’ te,  Lise öğrenimini Kırıkkale’ de tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden 1970 yılında mezun oldu. Askerliğini Deniz Kuvvetlerinde Asteğmen olarak yaptı.


Askerlik öncesi 1 yıl Zonguldak Türkiye Taşkömürü Merkez Atölyesinde, askerlik sonrası 2 yıl İzmit Petkim Petrokimya tesislerinde, 5 yıl İstanbul Pancar Motor' da Mühendis olarak görev yaptıktan sonra 1979 yılında Devrek’ e döndü. O yıllarda kuruluş aşamasını tamamlayan DEVREKTAŞ’ ta önce mühendis, sonra fabrika müdürlüğü sonrasında da 15 yıl genel müdürlük olmak üzere toplamda da 23 yıl aralıksız görev yaptı. 2002 yılı başında kendi isteği ile görevinden ayrıldı.

Devrek Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulunda 2 dönem görev aldı. Devrek’ de toplum yararına çalışan Dernek ve Kuruluşların yöneticisi ve destekçisi oldu.


2004 ve 2009 Yerel Seçimlerinde AK Parti'den Belediye Meclis Üyesi seçildi. 12 Haziran 2011 tarihinde yapılan genel seçimlerde Zonguldak Milletvekili seçilen Özcan ULUPINAR'ın yerine 17/03/2011 tarihinde Devrek Belediye Başkanlığı görevine seçildi. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde AK Parti'den Devrek Belediye Başkanlığına aday gösterilerek seçildi.  Evli ve 2 erkek çocuk babası. İngilizce bilmektedir.