Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Naci Ağbal: Türkiye'yi adeta şantiyeye çevirdik!

Maliye Bakanı Naci Ağbal yaptığı açıklamada, hükümet olarak Türkiye'yi adeta şantiyeye çevirdiklerini ve mega projelere hız verdiklerini belirtti.Maliye Bakanı Naci Ağbal, Prof. Dr. Adem Baştürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Güçlü Türkiye İçin Bayburtlular Tabii ki Evet Diyor" programında Bayburtlu hemşehrileriyle buluştu. Programa Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran ve çok sayıda Bayburtlu katıldı.


TÜRKİYE'Yİ ADETA ŞANTİYEYE ÇEVİRDİK

 

Hükümet olarak her alanda mega projelere hız verdiklerini söyleyen Ağbal, "Son yıllarda her şeye rağmen büyük işler başardık. Bugün İstanbul'da iftihar ediyorum AK Partili belediyelerimiz bulundukları noktalarda olağanüstü hizmetler yapmışlar. Kentini, çevresini dönüştürmüş, kalkındırmış, büyütmüşler… Bizler hükümet olarak Türkiye'yi adeta şantiyeye çevirdik. Altyapı yatırımları, sağlık yatırımları, eğitim yatırımları… Her alanda dünya ölçeğinde mega projelere hız verdik. Bunları teker teker hayata geçirdik. Son 14 yılda herkesin işi de büyüdü, aşı da büyüdü, ekonomi de büyüdü. Hep beraber ülke ve millet olarak kazandık, kazanmaya da inşallah devam edeceğiz" şeklinde konuştu.


EKONOMİ BATMIŞ, HAZİNE BOŞALTILMIŞTI

 

Ağbal, AK Parti hükümetlerinin ve Türkiye Cumhuriyetinin kazandığı başarılara kolay ulaşmadığını ifade ederek, "Ne zaman AK Parti bu memleket için iyi şeyler yapmaya çalışsa sürekli bir şekilde ayağımıza çelme takmaya çalıştılar. 14 yıl önce AK Parti iktidara geldiğinde bu ülkenin ekonomisi batmış vaziyetteydi. Ben maliyeciyim, maliyenin ne demek olduğunu en iyi ben bilirim, bu ülkenin hazinesi boşaltılmıştı. Bu ülke IMF programlarına mahkum edilmişti" değerlendirmesinde bulundu.


Konuşmasının ardından Başkan Göksu, Ağbal'a el yapımı bir rölyef tablo hediye etti. Esenler Belediyesi