Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Nata Holding

Yönetim Kurulu Başkanı Namık Tanık’tır. 2013 itibariyle, Ankara’nın en yüksek projesini inşa ediyorlar.Nata Holding ne zaman kuruldu?


Nata Holding; 1995 yılından itibaren grup şirketlerini bünyesine katarak, holding adı altında çalışmalarına devam etti. Firma, proje geliştirme ve gayrimenkul yatırım, inşaat, yurtdışı müteahhitlik hizmetleri, beton boru ve prefabrike imalatlar, çimento ve enerji sektörlerinde faaliyet gösterdi.


Nato Holding bünyesinde; Türkiye’de 523, yurtdışında ise 4000 personel yer aldı. Grup şirketleri arasında; Nata İnşaat, Net Yapı, Ankara Beton Boru, MNM Avrasya, Şehir Gayrimenkul, Korudağı Madencilik, Dolunay, HSN Elektrik, Akanay bulundu. 


Engineering News Record (ENR) tarafından açıklanan "Dünyanın En Büyük 225 Uluslararası Müteahhidi" listesinde 148.sırada yer aldı. 


Nata Holding Yönetim Kurulu Başkanı Namık Tanık’tır.Nata Holding


Nata Holding Yönetim Kurulu Başkanı, Nata Holding hakkında neler söyledi?


Nata Holding Yönetim Kurulu Başkanı Namık Tanık, Nata Holding hakkında şu bilgileri verdi:


Son dönemde özellikle Türkmenistan'da ve Ankara'da başarılı projelere imza attık. Halkın takdirini kazandık. Başkent bizim doğuşumuz olduğu için önemliydi. Antares ve Nata Vega alışveriş merkezleri ile yüz binlerce giriş sayılarına ulaştık. 151 metre yüksekliğiyle başkentin en yüksek konut projesi Nata Vega Konut Kuleleri ile yine bir ilke imza attık. Yine en son Ankara'da hayata geçirmiş olduğumuz Dünyanın 4.en uzun tünel akvaryumu Aqua Vega'yla inşaat ve işletme konularındaki başarımızı gözler önüne sermiş olduk. İddialı işler yapmayı seviyoruz. Türkmenistan da bizim göz bebeğimiz. 500 günde 180 köprü yaparak Türk firmalarının becerisini kanıtladık.


Nata Holding iştirakleri ne zaman kuruldu?


1.Net Yapı: 1986 yılında kuruldu. Hızlı tren projesi, makro ölçekli konut projeleri, sağlık ve spor kompleksleri, iş merkezleri, okul projeleri zemin güçlendirme, fore kazık, ön germeli Ankraj ve altyapı işleri yapmaktadır.


2.Nata İnşaat: 1997 yılında kuruldu. Prefabrik yapılar üretmektedir.


3.Ankara Beton Grubu: 1967 yılında kuruldu. Altyapı sektöründe görev aldı.


4.MNM Avrasya: 2000 yılında kuruldu. Görevleri arasında; arazi kiralamak veya satın almak, hayvancılık, balıkçılık ve kuş üreticiliği yapmak, Rüzgar enerjisi santralleri kurmak, HES (baraj) projeleri uygulamak ve işletmek vardır.


5.Şehir Gayrimenkul: 2006 yılında kuruldu. Gayrimenkuller almak, satmak, her türlü bina, konut, site, yerleşim alanı, hastane ve sağlık merkezleri, alışveriş merkezleri, iş merkezleri, ofis binaları yapmak, yaptırmak, satmak, satın almak ve kiraya vermek amacıyla hizmet vermektedir.


6.Korudağı Madencilik: 2003 yılında kuruldu. İnşaat sektöründe hammadde ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile hizmet vermeye başladı. 


7.Dolunay: 2000 yılında kuruldu. Antares Alışveriş ve Yaşam Merkezi’ni inşa etti.


8.HSN Elektrik: 2006 yılında kuruldu. Elektrik enerjisi, üretim tesisi kurulması, işletmeye alınması, kiralanması, elektrik enerjisi üretimi, üretilen elektrik enerjisinin ve/veya kapasitesinin müşterilere sundu.


9.Akanay: 2008 yılında kuruldu. Spor tesisi inşa etmekte ve kurulumunu gerçekleştirmektedir.


Nata Holding sosyal sorumluk projesi kapsamında neler yaptı?


Öğrenciler için birçok yurt projesi gerçekleştirdi. Bunun dışında cami inşa etti. Son olarak ise Yusuf Tanık Ormanı kurdu.  


Firmanın hayata geçirdiği bazı sosyal sorumluluk projeleri şöyle:


-Hasan Tanık İlköğretim ve Lise

-Hasan Tanık Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdu

-Yusuf Tanık İlköğretim Okulu

-Ankara Hasan Tanık Cami

-Yusuf Tanık Ormanı

-Turgut Özal Üniversitesi Hasan Tanık Kampüsü

-Çankırı Hasan Tanık Cami

-Çankırı Karatekin Hastanesi Kanser Araştırma Merkezi

-Namık Tanık İlköğretim Okulu


Nata Holding hangi projeleri hayata geçirdi?


1.Nata Vega Alışveriş ve Yaşam Merkezi

2.Türkmen Otoyolları Devlet Kurumu 90 Adet Karayolu Köprüleri Anahtar Teslimi Yapım İşi

3.Kızılırmak Suyunun Kesikköprü Barajından Ankara İvedik Arıtma Tesislerine Getirilmesi 

4.Kesikköprü Barajı – İvedik Su Arıtma Tesisleri Arası Su Temin ve İletim Sistemi inşaatı

5.Antares Alışveriş ve Yaşam Merkezi

6.Atatürk Bulvarı – Kuğulu Köprülü Kavşak İnşaatı

7.Asya Yakası Boru İtme ( pipe-jacking ) Tekniği İle Müteferrik Atık Su Toplayıcıları İnşaatı

8.Konya Yolu Gazi Terbiye Köprüsü İnşaatı

9.Çamlıdere Barajı – İvedik Arıtma Tesisi Arası 2. Hamsu İsale Hattı 1. Kısım İnşaatı

10.İstanbul Avrupa Yakası Genelinde Yatay Delgi Yapılması İnşaatı

11.100 Milyon Dolarlık Tren Garı

12.Nata İncek Konutları

13.Nata Vega Konutları


Nata Holding konut projelerinin özellikleri nedir?


Nata Holding


1.Nata Vega Konutları


Mamak’ta hayata geçirildi. 46 katlı 2 blok halinde inşa edildi. 1+1, 2+1, 3+1, 4+1, 5+1 ve 6+1 konut tiplerine yer verildi. 2013 Haziran ayında teslim edilmesi planlanan projenin yüksekliği ise 151 metre olarak belirlendi. 


Nata Vega Konutları’nın ortak kullanım alanlarında; çok amaçlı salon, açık otopark, fitness salonu, sauna ve kapalı yüzme havuzu bulundu. Çankaya 'ya 3 dakika mesafede yer alan proje, 2013 Nisan ayı itibari ile 203 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. 


Nata Holding Yönetim Kurulu Başkanı Namık Tanık, proje hakkında şu bilgileri verdi:


Atakule, 131 metre ile Ankara'nın en yüksek yapıtıydı. Biz bir fark yaratalım istedik, 151 metrelik yüksekliğimizle bir rekora imza attık. 46 katlı konutlarımızda 24 saat kesintisiz giriş çıkış kontrollü güvenlik sistemi ve kapalı devre kamera sistemi ile son teknoloji kullanılarak konutların güvenliği sağlanacak. Bina girişlerinde lobi ve oturma alanları, açık-kapalı otoparklar, engelliler için düşünülmüş rampalar, yangın ihbar ve alarm sistemi ile kalorimetreli merkezi ısınma sistemi, elektrik kesintilerine karşı jeneratör ve eşyaların taşınması için yük asansörleri bulunacak.


Web Adres: www.vegapark.com.tr Telefon: 0312 390 55 55Nata Holding


2.Nata İncek Konutları


Ankara İncek’te hayata geçirildi. 4 blok şeklinde tasarlandı. Projede yer alan tüm daireler 4+1 şeklinde inşa edildi. 200 metrekare büyüklükte bulunan dairelerden sahip olmak isteyen alıcılara şu hizmetler sunuldu: 24 saat güvenlik, sauna, fitness salonu, kapalı ve açık otopark, kapalı yüzme havuzu ve oyun alanları.


2013 Nisan ayı güncellemelerine göre; 92 metrekarelik 1 oda 1 salon dairelerin fiyatları 436 bin liradan, 120 metrekarelik 2 oda 1 salon dairelerin fiyatları ise 575 bin liradan satışa sunuldu.


Web Adres: www.nataholding.com.tr Telefon: (312) 390 55 55


Nata Holding iletişim bilgileri nedir?


Adres: Ayaş Yolu 21. Km, Çatalca Sokak, No:238 Sincan 06930, Ankara / TÜRKİYE

Tel: +90 312 269 12 32 / Fax: +90 312 270 03 15

Web Adres: www.nataholding.com.tr