Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Necati Akyazıcı

Canan Kozmetik’le İpek Şampuan markasını yarattıktan sonra sektörüne dönen inşaat mühendisidir. Necati Akyazıcı, Canan Residence projesini Ataşehir’de hayata geçiren Canan Yapı’nın kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanıdır.
Necati Akyazıcı

Canan Yapı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Necati Akyazıcı (İnşaat Mühendisi)Canan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Necati Akyazıcı kimdir?Necati Akyazıcı, 1956 yılında Trabzon Akyazı’da doğdu. Sırasıyla Akyazı’da Konuralp İlkokulu ve İstanbul’da Pertevniyal Lisesi’ni 1972’de bitirdi. 


İstanbul Devlet Mimarlık Mühendislik Akademisi İnşaat Mühendisliği mezunu olan Akyazıcı 1977-1979 yılları arasında inşaat mühendisliği işini yapsa da 1980-2008 yılları arasında kurucu ortağı olduğu ve İpek Şampuan’ı üreten Canan Kozmetik ile sanayici kimliğiyle tanındı. 1981 yılında kurduğu Canan Kozmetik, 4 yıldır "Türkiye'nin ikinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" listesinde yer almayı başardı. 


2005 yılında Canan Yapı Üretim A.Ş.’yi kuran Akyazıcı bu şirketin Yönetim Kurulu Başkanı. Necati Akyazıcı evli ve iki çocuk babası. Canan Residence projesinin detayları ve fiyat bilgileri neler?Canan Residence: Canan Yapı imzası taşıyan Canan Residence'da daire fiyatları Temmuz 2013 itibariyle 370 bin TL'den başlıyor. Projede dairelerin anahtar teslimleri hemen gerçekleşiyor.


İnşaatına 2007 yılında başlanan Canan Residence Canan Yapı tarafından İstanbul Anadolu Yakası Ataşehir'de yükseliyor. Ataşehir Canan Residence 12 bin 600 metrekare arsa alanına sahip. Aynı zamanda Canan Residence projesinde 10 bin metrekarelik peyzaj alanı yer alıyor. 


Canan Residence projesi 18, 22 ve 32 katlı 3 bloktan meydana geliyor. Canan Yapı Canan Residence'ta daire tipleri  1 oda 1 salon, 2 oda 1 salon ve 3 oda 1 salon olarak tasarlandı. Necati Akyazıcı

Canan ResidenceCanan Residence  Ataşehir'de daire fiyatları; 1 oda 1 salon daireler 370 bin TL'den, 3 oda 1 salon pent house daireler ise 1 milyon 350 bin TL'den satışa sunuluyor.


2 oda 1 salon dairelerin satışlarının tamamlandığı Ataşehir Canan Residence'ta daire teslimleri hemen gerçekleşiyor.

Canan Residence projesinin sosyal imkanları arasında, tenis kortu, yarı olimpik yüzme havuzu, spor alanları, çocuk havuzu, fitness center, spa merkezi bulunuyor.


Telefon: 0216 594 90 90

Web Adresi: www.cananresidence.comCanan Yapı’nın tarihçesi nedir?Canan Yapı’nın kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı, Necati Akyazıcı firmanın kuruluş öyküsünü şirketin internet sitesinde şöyle anlatıyor;


“Türkiye'de inşaat sektörü, son beş yıldır lokomotif olarak büyüyor ve bağlantılı olarak yüzden fazla iş kolunu da doğrudan etkiliyor. Cumhuriyet döneminde inşaat her zaman önemini korudu ancak son elli yıla baktığımızda gerek mimari açıdan , gerekse yapı kalitesi olarak, sıradan yapılar dışında kayda değer çok az sayıda yapı üretildiğini görüyoruz. Son yıllarda inşaat sektörüne bir canlılık geldi. İnşaat firmalarının rekabeti, mimari tasarımda ve yapı kalitesinde kaliteyi yükseltiyor, şehirlerimizin gelecekte modern Avrupa şehirleriyle boy ölçüşecek düzeye gelmeleri için bir umut ışığı oluyor.


2005 yılı sonunda, inşaat sektörünün bu yükselen kalite rekabeti içinde biz yer almak istedik ve Canan Yapı'yı kurduk. Son dört yıldır "Türkiye'nin ikinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" sıralamasında yer almayı başaran Canan Kozmetik'ten sonra Canan Yapı'nın da, üreteceği hizmet ve kalite Türkiye'nin ile Türkiye!'nin önde gelen firmaları arasında yer almasını hedefliyoruz.


Gayrimenkul yatırımları, kişi ve kurumlar için zor karar verilen en pahalı yatırımlardır. Hayatının en büyük ve en değerli yatırımına para yatıran kişi, karşılığında alacağı ürün ve hizmet kalitesinde seçici ve araştırmacı olmakta son derece haklıdır. Canan Yapı' nın misyonu, gayrimenkul yatırımı yapan müşterisine parasının tam karşılığı olan mimarı tasarımı ve kaliteyi, kusursuz mükemmel yapıları, zamanında sunmak olacaktır. Canan Yapı, çalışanlarından müşterilerine, malzeme ve hizmet satın aldığı tedarikçilerden tüm topluma ulaşan geniş bir çerçevede, saygılı ve dürüst olmayı, vaatlerinin arkasında durmayı ve bu değerleriyle çok yakın bir gelecekte Türkiye'nin ve yakın bölgemizin önde gelen yapı üreticileri arasında olayı hedefleyen bir vizyona sahiptir.


Canan Yapı, bu misyon ve vizyon doğrultusunda, ilk önemli projesi olan Canan Residence Ataşehir' i hayata geçiriyor. Son yıllarda İstanbul'da yapılan büyük projelerle yarışacak niteliklere sahip olan Canan Residence, Kuzey Ataşehir ( Şerifali) bölgesinde, 12.600 m² arsa üzerinde inşa edilen üç ayrı bloktan ve toplam 260 daire ile bir süpermarketten oluşuyor. Teknik şartname ile sözleşmeye eklenen yaşam alanları, tüm fonksiyonları en yetkin seviyede yerine getirmek için, gerekli büyüklük ve kalitede tasarlanıp inşa edilmektedir. Yine bu şartnamenin bir parçası olan " residence" hizmetleri de tüm boyutlarıyla hayata geçirilecek ve hedeflenen kaliteye ulaşmayı sağlayacaktır. 


Canan Yapı bu projeyi kendi adından yola çıkarak Canan Residence olarak adlandırırken, projeye verdiği önemi ve Canan Residence Ataşehir' in gelecekteki Canan Yapı projelerine referans oluşturacağını düşündü. Canan Residence Ataşehir projesinde gayrimenkul edinenler, zaman içinde değer kazanacak ayrıcalıklı ve güvenli bir yapıda mülk sahibi olmanın huzurunu yaşayacaklar. Biz, kendi ismimizi verdiğimiz bu projeyle, sizleri mükemmel, sorunsuz ve huzurlu bir yapının sahibi kılacağız. Bize güvenin, Canan Yapı' nın güveninize layık olacağından kuşkunuz olmasın.“Canan Yapı iletişim bilgileri neler?Adres: Hendem Caddesi No:54 Şerifali Ümraniye - 34775 İstanbul


Telefon:  0216 499 93 27 – 28


Faks: 0216 499 21 58


E-Posta: bilgi@cananresidence.com


Web Adresi: www.cananyapi.com