Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Necati Şaşmaz’ın emlak yatırımları

Kurtlar Vadisi dizisiyle ünlenen Necati Şaşmaz, Ataşehir’deki Kent Plus projesinden, Şişli’deki Rixos Residence’den, reklamında rol aldığı Hane Plus’tan konut alırken Ataşehir’de süpermarket, Esenyurt’ta Hane Plus’ta ofis yatırımı yaptı. Şaşmaz ve eşi Anadolu yakasında Boğaz’a nazır köşkte oturuyor.Necati Şaşmaz’ın emlak yatırımları
Kurtlar Vadisi'nin Polat Alemdar'ı, Necati Şaşmaz...

 


Necati Şaşmaz, nerelere yatırım yaptı?2003 yılında Kurtlar Vadisi dizisi ve filmleriyle bir anda ekranın en çok kazanan ismi olan Necati Şaşmaz tam bir gayrimenkul zengini. 2007’de yayımlanan haberlere göre Şaşmaz'ın Ataşehir konutlarında 50 dairesi ve bir süpermarketi var. Şaşmaz ayrıca Şişli-Bomonti'de inşaatı devam eden bir rezidanstan 18 daire aldı.Necati Şaşmaz, Ataşehir’deki Kentplus’tan kaç daire aldı? Kurtlar Vadisi'yle yıldızı parlayan Polat Alemdar karakterini canlandıran Necati Şaşmaz kazandıklarını emlak sektörüne yatıran ünlüler arasında. Anadolu Yakası’nda Kent Plus’ta hatırı sayılır paralar ödeyerek 50 daire satın alan Şaşmaz, sitenin süpermarket binasını da mülkleri arasına kattı. 


Kardeşleri Raci ve Zübeyr Şaşmaz başta olmak üzere yakın akrabalarıyla birlikte tam 50 daireyi 2007 yılında satın almışlar. Polat Alemdar ve akrabaları, daire başı 140 bin YTL ödemiş. Henüz inşaatı bitmeyen, bir oda salon olan dairelerin fiyatı şu anda 220 bin YTL imiş. 


Sabah Gazetesi’nde Bülent Cankurt’un köşesinde yazdığı bilgilere göre; “Necati Şaşmaz, Kent Plus Ataşehir'den ev almakla kalmamış bir de 3 bin metrekarelik süpermarket binası satın almış. Kurtlar Vadisi'nin ağır abisi, 2 bin 44 daireli sitenin tek süpermarket binasına 11 milyon YTL ödemiş. Gerçi süpermarketi şahsi olarak değil, kardeşleriyle kurduğu Elitaş adlı şirket üzerine almış. Artık Polat Alemdar, karizmasını çizdirme pahasına süpermarket işletmeciliğine mi soyunur yoksa ünlü market zincirlerinden birine kirayı mı verir bilemem ama kesin olan bir şey var ki, o da Necati Şaşmaz'ın akıllı yatırımlar yaptığı.. Baksanıza bir yılda sadece bir daireden 80 bin YTL para kazanmış durumda.”Necati Şaşmaz, Şişli’deki Rixos Bomonti Residence’den kaç daire aldı?Şaşmaz’ın gayrimenkul’deki serveti bunlarla sınırlı değil; en son Şişli-Bomonti’de inşaatı devam eden Rixos Residence’tan 18 daire aldı.Necati Şaşmaz ve eşi nerede oturuyor?Necati Şaşmaz sürpriz bir kararla 12 Aralık 2012’de Nagehan Kaşıkçı ile evlenmişti. Necati Şaşmaz eşi ile birlikte, 4 ay önce dekorasyonu için talimat verdiği ve büyük paralar harcadığı Anadolu yakasındaki köşkünde oturacak. Görkemli köşk aynı zamanda boğaz manzarasına da sahip.Necati Şaşmaz, Han Plus'tan ofisi ne zaman aldı?


Takvim Gazetesi’nin 12 Ocak 2011’de yayımladığı habere göre; Kurtlar Vadisi'nin Polat'ı Necati Şaşmaz, reklam yüzü olduğu Ukra İnşaat'ın Ukra Han Plus projesinden ofis satın aldı. Şaşmaz, projenin VIP katındaki 119 metrekarelik ofisine yakında yerleşiyorNecati Şaşmaz, Hane Plus’ta da mı yatırım yaptı?Emlakkulisi.com’un 11 Mayıs 2011 tarihli haberine göre; Ukra İnşaatın reklam yüzü olan ve projelerinden ev satın alan Necati Şaşmaz da, 1.Geleneksel Ukra Komşularımız Şenliğine katıldı. Eğlenceli kahvaltının sunuculuğunu ise ünlü şovmen Kadir Çöpdemir üstlendi...


Ukra İnşaat, projelerinden ev alanlara özel bir kahvaltı düzenledi. Ukra İnşaatın reklam yüzü olan ve projelerinden ev satın alan Necati Şaşmaz da, 1.Geleneksel Ukra Komşularımız Şenliğine katıldı. Eğlenceli kahvaltının sunuculuğunu ise ünlü şovmen Kadir Çöpdemir üstlendi. Etkinlikte, Ukra İnşaatın Hane Plus projesinde ev alanlara tapuları da verilmeye başladı.


Ukra İnşaat Reklam Yüzü Necati Şaşmazın kahvaltı salonuna girmesiyle büyük bir hareketlilik yaşandı. Kurtlar Vadisinin başrol oyuncusu Şaşmaz, komşularıyla tanıştı ve hayranlarıyla fotoğraf çektirdi. Şaşmaz, Ukra İnşaatın Hane Plus projesinde evim var. Evimin 15 Aralıkta teslim edilmesi planlanıyor ve bu tarih benim doğum günüm. Bu sebeple çok heyecanlı ve mutluyum dedi ve çekimlerinin çoğunlukla Avrupa yakasında olduğunu bu sebeple Hane Plustaki evinde yaşamayı planladığını belirtti.Necati Şaşmaz kimdir?Muhammed Necati Şaşmaz 15 Aralık 1971’de Elazığ Harput’ta dünyaya geldi. Zaza kökenli olan Muhammed Necati Şaşmaz, Abdulkadir - Sahil Şaşmaz çiftinin oğludur. Asıl mesleği turizmcilik olan Şaşmaz, ABD'de 6 yıl kaldıktan sonra 2001 yılında bir süreliğine ailesini ziyarete geldiği sırada geri dönüş uçak biletini 11 Eylül 2001 tarihine aldı. Amerika'da yaşanan saldırılar sebebiyle uçağı Amerika'ya varamadan geri dönen Şaşmaz, sonradan ailesinin çekinceleri ve ısrarı üzerine Amerika'ya dönmekten vazgeçti. 


Hayatına Türkiye'de devam etme kararı alan Muhammed Necati Şaşmaz, Ankara'da sigorta acentesi açtı. Çok geçmeden sigorta acentesi'da Osman Sınav'la bir iş görüşmesine oturdu. Kendisine bir yapımın senaryo ekibinde yer alması teklifi geleceğini beklentisi ile görüşmeye gitti. Osman Sınav'ın "Bir dizi düşünüyoruz, seni de başrolde düşünüyorum" sözlerine düşünmek istediğini söyleyen Şaşmaz, bir ay sonra teklifi kabul etti.


Hayatını tamamen değiştirdiğini söylediği Kurtlar Vadisi projesine böyle başlayan Muhammed Necati Şaşmaz, özel hayatının kalmadığını, "Beni sadece Ankara'da ismimle çağırıyorlar, sigorta acentesi de herkes "Polat" diyor." sözleri ile dile getirdi. Amerika'da kaldığı dönemde yeşil kart sahibi olan Şaşmaz, bedelli askerlikten yararlanarak, askerliğini 28 gün yaptı. Raci Şaşmaz (Kurtlar Vadisi dizisinin senaristi) ve Zübeyr Şaşmaz adında iki kardeşi vardır

2013 Taksim Gezi Parkı protestoları için çözüm arayışına giren hükümet, sanatçıların da aralarında bulunduğu bir heyet kabul etmiş, Şaşmaz da bu heyet içerisinde Hasan Kaçan, Hülya Avşar gibi isimler ile birlikte yer almıştır. Toplantı sonrası yaptığı basın açıklaması sosyal medya Twitter'da bazı kesimin tepkisini toplamıştır.


Kendisi, Pana Film ve Pana Film yapımları hakkındaki iddialara Kurtlar Vadisi İnternet Sitesi ve Yazete adlı haber sitesi aracılığıyla cevap vermektedir.


Necati Şaşmaz’ın filmografisi;


Sinema


Yıl Adı Rol Notlar


2006 Kurtlar Vadisi Irak Polat Alemdar Başrol Oyuncusu

2011 Kurtlar Vadisi Filistin Polat Alemdar Başrol Oyuncusu


Televizyon


Yıl Adı Rol Notlar


2003 - 2005 Kurtlar Vadisi Polat Alemdar Başrol Oyuncusu

2004 Ekmek Teknesi Polat Alemdar Konuk Oyuncu

2007 Kurtlar Vadisi Terör Polat Alemdar Başrol Oyuncusu

2007 - Günümüz Kurtlar Vadisi Pusu Polat Alemdar Başrol Oyuncusu

2010 Halil İbrahim Sofrası Muhammed Necati Şaşmaz Konuk Oyuncu

2012 Kurt Kanunu Enver Paşa Konuk Oyuncu

Kaynak: Vikipedi)