Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Necmi Kadıoğlu

1954 Gümüşhane doğumludur. 2004 yılından itibaren Esenyurt Belediye başkanıdır.Necmi Kadıoğlu


Necmi Kadıoğlu kimdir?


Necmi Kadıoğlu; Gümüşhane’de 1954 yılında doğdu. Orta, lise ve üniversite eğitimini İstanbul’da tamamladı. İlk işini Gümrük Müşaviri olarak yaptı. Kadıoğlu, daha sonra Mali Müşavir olarak çalıştı. 


Kadıoğlu; 1992-1993 yılları arasında Kâğıthane Belediyesi'nde Başkan Danışmanlığı yaptı. 1994-1998 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde Kaynak ve İştirakler Daire Başkanlığı ve Başkan Danışmanlığı görevlerinde bulundu. 


2004 yılında yapılan yerel seçimlerde Esenyurt Belediyesi'nde Belediye Başkanı olarak göreve başladı. Esenyurt Belediyesi’nde hala başkanlık görevine devam etmektedir.


Esenyurt’ta hangi konut projeleri bulunuyor?


Esenyurt’ta hayata geçirilen markalı konut projelerinden bazıları şöyle: City Center, Tuğba Residence, Trend Park, Future Park, N Cadde, Evviva Residence, Diyanetsen Osmanlı Evleri, Star Towers, N Tepe, Babil Kuleleri, Royal Garden, Akkoza Evleri, Fi Life, Fi Tower, Tac Mahal, Han Plus, Crown Delux, Newista Residence, Maximoon Residence, Fi Yaka, Şelale Plaza, Milpark Konutları, Orion Park, Solarkent Konutları, Fildişi Konakları, Evviva Yaşam Merkezi, Fi Life, Ukra City.Necmi Kadıoğlu


Esenyurt Belediyesi'nde Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu hangi projenin açılışına katıldı?


Özyurtlar Aş. tarafından Esenyurt’ta 170 milyon USD yatırımla hayata geçirilen City Center'ın basın toplantısına Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’da katıldı. 


City Center projesi; 170 ofis, 250 rezidans daire ve 130 mağazadan meydana geldi. Konutlar 1+1, 2+1, 3+1 şeklinde tasarlandı. Proje içerisinde ofis, konut ve alışveriş merkezi gibi birimlere yer verildi. 196 bin metrekare inşaat alanına sahip olan City Center’da daire büyüklükleri ise 80 metrekare ile 180 metrekare arasında belirlendi.

Proje; E-5’e, Esenyurt Devlet Hastanesi'ne ve metrobüse 3 dakika, havaalanına ise 10 dakika mesafede konumlandırıldı. 2012 yılı içinde teslim edilmesi planlanan projenin KDV oranı ise yüzde 1 olarak açıklandı.

Mimarisinde Tures Mimarlık – Dr. Mehmet Alper ekibi yer aldı.


2013 Mayıs ayı güncellemelerine göre; City Center daireleri metrekare birim fiyatı 1.750 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Yüzde 25 peşin ödendiği takdirde geri kalan bakiye banka kredisi ile ödenebiliyor. Ayrıca 36 aya kadar vade farksız taksitlendirilebiliyor.


Necmi KadıoğluCity Center İletişim Bilgileri:

Adres: Namık Kemal Mah. Doğan Araslı Cad. No:79  Esenyurt

Telefon: 0212 450 25 61 Web adresi: www.citycenteresenyurt.com


Esenyurt Belediyesi’nin projeleri hangileridir?


Eğitim;


1.Pelit Pastacılık ve Çikolatacılık Teknik Lisesi ve Meslek Yüksek Okulu

2.Alkop Aluminyumculuk Endüstri Teknik Meslek Lisesi

3.Garanti Koza İlköğretim Okulu

4.Osman Bakırcı İlköğretim Okulu

5.Milpa İlköğretim Okulu

6.Tulip İlköğretim Okulu

7.Necmi Kadıoğlu Lisesi

8.Meslek Lisesi

9.Üniversite


Parklar;


1.Kadir Topbaş Parkı

2.75. yıl Parkı 

3.Abdullah Gül Parkı 

4.Ardıçlı Parkı

5.Güzelyurt Semt Parkı

6.Esenyurt Rekreasyon Köyü

7.Güzelyurt 8.Sokak Parkı


Kavşak ve köprüler;


1.Cumhuriyet Meydanı Kavşağı

2.İncirtepe Tabela Durağı Kavşağı

3.Yenikent Bulut Durağı Kavşağı

4.Cumhuriyet Meydanı Düzenlemesi 


Spor;


1.Olimpik Yüzme Havuzu Projesi

2.Güzelyurt Spor Tesisi 


Diğer projeler;


1.Esenyurt Kamu Ticaret Merkezi 

2.Kadın Konuk Evi 

3.Cumhuriyet Mahallesi Belediye Ek Hizmet Binası

4.Akçaburgaz Kapalı Pazar Yeri

5.Gençlik Lokali

6.Esenyurt Hayvan Barınağı Projesi

7.Güzelyurt Camii Projesi

8.İstiklal Meydan Camii Projesi

9.Korupark Yanı Camii Projesi

10.Hüseyin Topçu Camii Projesi

11.Talatpaşa Camii Projesi

12.Pınar Camii Projesi

13.Beygah Camii Projesi 


Esenyurt imar sorunu hakkında Necmi Kadıoğlu neler söyledi?


Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, Esenyurt İmar sorunu hakkında şu açıklamalarda bulundu:


Esenyurt 2004'te 260 bin nüfuslu bir beldeydi ve yapıların nerdeyse tamamı kaçaktı. Sekiz yılda bu bölgede kentsel dönüşüm yaparak 111 bin konutu hayata geçirdik. Nüfus olarak İstanbul'un en büyük 15'inci ilçesi olduk. 2005 yılından bu yana aynı kişiler tarafından imar planımız 4 kere iptal edildi. Tüm çabalara rağmen Danıştay kararı bizim lehimize bozdu. Şu an Esenyurt'ta sadece bir tane mühürlü proje var. Bunun dışında makette ruhsatı aşan şirketler var. Bunlara sanki belediye ruhsat vermiş gibi yansıttılar. Yapılan son düzenleme ile sağlanan emsal artışı bölgedeki 4-5 firmanın işine yaradı. Esenyurt'ta bizim açımızdan bir sorun yok. Biz belediye olarak her gün 12 inşaat firmasına ruhsat veriyoruz.


Firmalar 10 katlı binalarına 30 katlı maket yaptırarak bunları satışa çıkardılar. Verilen emsal değerlerin üzerinde inşaat yapıyorlar. Bunlara müdahale edince gözler bize çevrildi. Kurumsal ve düzgün çalışan firmalar işlerine devam ediyor. Esenyurt'ta mağdur olan firma sayısı bir kaçı geçmez. Vatandaş sayısı da bin ile bin 200 arasındadır. Onların da konut aldıkları firmalar bellidir. Eğer vatandaşlarımız baştan konut alırken firmayı ve projeyi iyi inceleselerdi bu tür sorunlar yaşamazlardı. Diğer ilçeler haftada 4-5 ruhsat verdiğinde sevinirken biz günde 12-13 inşaat ruhsatı veriyoruz. Kim demiş inşaatlar duruyor? 


Necmi Kadıoğlu iletişim bilgileri nedir?


Web Adresleri


www.necmikadioglu.com.tr   


www.necmikadioglu.org


Esenyurt Belediyesi


Adres: Doğan Araslı Caddesi, Esenyurt Belediye Binası - Esenyurt / İSTANBUL

Tel: (212) 622 03 33 | Fax: (212) 622 03 99

E-Mail : beyazmasa@esenyurt.bel.tr