Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Nejat Yavaşoğulları – Mimar – Bulutsuzluk Özlemi

Haydarpaşa Lisesi'ni bitirdikten sonra Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Mimarlık Bölümü'nden mezun oldu. Restorasyon ağırlıklı çalışmalarını Nejat Yavaşoğulları Mimarlık'ta sürdürmektedir. Bulutsuzluk Özlemi adlı rock müzik grubuyla tanınan Nejat Yavaşoğulları, Hotel Armada Pera adıyla Ekim 2013’te açılan Parma Apartmanı’nı restore eden mimardır.Nejat Yavaşoğulları – Mimar – Bulutsuzluk Özlemi

Mimar Nejat Yavaşoğulları
Nejat Yavaşoğulları hangi üniversitede ders veriyor?


Nejat Yavaşoğulları 2012-2013 Öğretim Yılı Bahar Dönemi'nde Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nde Öğretim Görevlisi kadrosunda yarı zamanlı olarak mimari proje dersleri vermeye başladı.Nejat Yavaşoğulları  hangi oteli restore etti? 


Nejat Yavaşoğulları'nın restorasyonunu yaptığı Hotel Armada Pera, Ekim 2013'te açıldı.

 

Eski adıyla Parma Apartmanı olan otel binası hakkında detaylı bilgi için tıklayın!Nejat Yavaşoğulları kimdir?


Doğum adı Nejat Yavaşoğulları

Doğum 3 Ağustos 1950 (63 yaşında)

Anadoluhisarı İstanbul, Türkiye

Köken Türk,

Tarzlar Alternative rock, hard rock

Meslekler Müzisyen,Mimar

Çalgılar Gitar, Vokal

Etkin yılları 1990 -

İlişkili hareketler Bulutsuzluk Özlemi,İlkokulda müzikle ilgilenmeye başladı. Haydarpaşa Lisesinde okurken gitar çalmaya başladı.Üniversite yıllarında çeşitli müzik gruplarında yer aldı. 1975 yılında Reha ile birlikte "Caniko" adlı parçasıyla ilk kez yapılan Eurovision Türkiye finalinde yarıştı ancak dereceye giremedi. 1980li yıllarda Altın Portakal Ödülü'nü, Ferhan Şensoy ortaoyuncularında yaptığı tiyatro müziğiyle kazandı.


Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık bölümünden mezun olan müzisyen, müzik yaşamını devam ettirmekte ve yanında halen restorasyon çalışmaları da yapmaktadır. Bulutsuzluk Özlemi'nde beste ve güfte yazarlığının yanında solist olarak görev almaktadır. Şarkılarındaki konuları toplumsal olaylardan seçen müzisyen, 'özgürlük' sorunu üzerinde fazlaca durmaktadır. Ayrıca Türkçe sözlü rock müzik grubu 'Mor'un kurucusudur. Daha sonra bu grubun adı 'Bulutsuzluk Özlemi'ne çevrilmiştir.Nejat Yavaşoğulları Mimarlık iletişim bilgileri nelerdir?

Web: nejatyavasogullarimimarlik.com