Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Neo Yapı

Neo Gölpark Evleri projesini Arnavutköy Bolluca’da inşa eden firmadır. Neo Yapı, daha önce de Neo Vista, Neo Garden, Neo Park, Neo Studio, Neo Yaşam, Neo Çarşı gibi projeleri hayata geçirmişti.
Neo Yapı ne zaman kuruldu?


İnşaattan mimariye, statik dizayndan pazarlamaya kadar çok birimli bir yapıya sahip olan Neo Yapı 2000 yılında faaliyete geçti.  Neo Yapı, Kemerburgaz, Göktürk ve Bolluca’da 100 bin metrekareden fazla konutu planlayıp hayata geçirmiştir.


Neo Vista, Neo Garden, Neo Park, Neo Studio, Neo Yaşam, Neo Çarşı gibi başarılı projelerde imzası bulunan Neo Yapı, Gölpark İstanbul’da yarattığı konsept ile yeni bir yaşam alanı sunmaktadır.Neo Yapı, kendisini nasıl ifade ediyor?


Neo Yapı
Neo Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Aydın


Neo Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Aydın’ın, Neo Yapı’nın internet sitesinde yer alan yazısı şöyle; 


"Yapı sektöründe yenilikçi çalışmaları ve seçkin konut projeleriyle tanınan Neo Yapı, bugün hala adı ile anılan başarılı konut projelerine imza atmıştır. Kemerburgaz, Göktürk ve Bolluca’da 100 bin metrekareden fazla konutu, yatırımcılarının yüzünü güldürecek şekilde planlayıp hayata geçirmiştir.


Biz, inşaat konusunu iyi bilen, teknolojiyi ve dünyayı çok yakından izleyen ve çoğunuzun tanıdığı yatırımcı bir şirketiz. İşimizi iyi yapmak zorundayız.


Yeni projemiz için uzun yıllar boyunca kendi çevresine de değer katacak, saygıyla anılacak, tamamı satıldıktan sonra bile imrenilerek söz edilecek bir yerleşim hayal ediyorduk.


Göktürk ve Kemerburgaz gelişimini tamamlamıştı.


Bu nedenle yeni projemiz Gölpark İstanbul’un yerine karar vermeden çok düşündük.


İstanbul’un tüm yeni ulaşım ağının içinde olmalıydı ki, gerçek İstanbul’dan kopuk olmasın. Suni gölleri, suni ormanları hatta suni nehirleri duymaktan sizler kadar biz de yorulmuştuk. Bizim projemiz doğanın içinde olmalıydı ama bu doğa gerçekten “doğal” olmalıydı. Uçsuz bucaksız değil, sınırlı olmalıydı.


İstanbul haritasını önüne açan herkesin göreceği gibi böyle bir yatırım için doğru yer, İstanbul’un kuzey batısı idi.

Bu araziyi geliştirebileceğimizi anlayınca sevindik. Çok özel ekiplerle çok özel bir proje ürettik. Evleri onlarca aday çizim içinden tek tek seçtik, planladık, yerleştirdik ve inşa ettik.


Aslında biz, kendi ailemizle huzur bulacağımızı düşündüğümüz, oturmak istediğimiz evleri yaptık. 


Şimdi birinci mahallede 80 komşuyuz. İkinci mahallemiz de büyük bir ilgi gördü; hızla sahiplerini buluyor. Üçüncü mahalleye başlamak üzereyiz.  Sizi de Gölpark İstanbul’lu olmaya bekliyoruz.”Neo Gölpark villalarının özellikleri ve başlangıç fiyatı nedir?Villa sahibi olmak isteyenlerin banka kredisi kullanabildiği NeoGölpark projesinde fiyatlar 780 bin TL'den başlangıç gösteriyor... İstanbul Arnavutköy Bolluca'da inşa edilen NeoGölpark'ta 6 farklı mahalle yer alıyor. Projede villaların satışları devam ediyor.


Neo Yapı imzasıyla hayata geçirilen Neo Gölpark Evleri'nde villaların fiyatları 2013 Nisan ayı itibariyle 780 bin TL'den başlangıç gösteriyor. Projenin birinci mahallesinde 80 villa yer alıyor.Neo Yapı
Neo Gölpark İstanbul450 bin metrekare arsa alanı üzerinde konumlanan Gölpark Neo'da birinci mahalle anahtar teslimleri hemen gerçekleşiyor. Birinci mahallede villa alanları 278 metrekare ile 412 metrekare arasında değişiyor.


Bolluca Neo Göl Park'ta ikinci mahalledeki villaların alanları, 190 metrekare ile 384 metrekare arasında, üçüncü mahallede yer alan villaların alanları ise 83 metrekare ile 384 metrekare arasında değişiklik gösteriyor.


Villa sahibi olmak isteyenlerin banka kredisi kullanabildiği Bolluca Neo GölPark'ın üçüncü mahallesi 60 villadan meydana geliyor. 


Telefon: 0212 685 08 07

Web Adresi: www.neogolparkistanbul.comNeo Yapı'nın tamamladığı projeleri hangileri? Neo Vista: İstanbul, Kemerburgaz-Göktürk Beldesi’nde yer alan “Neo Vista” sitesi, Neo Yapı tarafından yapımı tamamlanan ilk toplu yerleşim projesidir.Neo Vistasitesi, 2003 yılı sonunda teslim edilmiştir.


İstanbul’un prestijli bölgelerinden birinde bulunan Neo Vista, 35 farklı tipte tasarlanmış ve büyüklükleri 114 m2 ile 312 m2 arasından değişen 87 daireden oluşmaktadır. Site içinde sosyal aktivite alanları olarak Neo Çarşı’nın yanı sıra, 50 metre uzunluğunda bir açık havuz ve kapalı alanda bir Fitness Club site sakinlerinin kullanımına sunulmaktadır.


Neo Çarşı: Neo Vista sitesi içinde yer alan “Neo Çarşı”, siteyle aynı zamanda hizmete açılmıştır. Neo Çarşı, hem site sakinlerine hem de bölge sakinlerine hitap eden ve tüm temel ihtiyaçlara optimum düzeyde yanıt verebilen bir sosyalleşme alanı olmuştur.


Neo Garden: Neo Garden, yaklaşık 16 bin metrekare arazi üzerine 54 üniteden oluşan bahçeli villalar projesidir ve 2007 yılında teslim edilmiştir. Neo Garden’de Ihlamur, Defne ve Bergamut olmak üzere üç ayrı villa tipi bulunmaktadır.


A Tipi / Bergamut evleri, 26 adet, müstakil bahçeli, 380 metrekare kullanım alanı olan villalardır.


B Tipi / Defne evleri, 14 adet, müstakil bahçeli, 250 metrekare kullanım alanı olan bahçe dubleksleridir.


C Tipi / Ihlamur evleri, 14 adet, 170 metrekare kullanım alanı bulunan çatı dubleksleridir. Projede her üniteye ait müstakil kapalı otopark ile açık havuzlu bir sosyal tesis yer almaktadır.


Neo Park: Neo Park, 8500 metrekare arazi üzerinde 8 blokta 80 daireden oluşan bir konut projesidir. Toplam 15 bin metrekarelik yaşam alanı bulunmaktadır.


A ve B tipi bloklardan oluşan Neo Park’ta büyüklükleri 139 m2 ile 221 m2 arasında değişen daireler yer alır. Projede kapalı otopark ve ortak bir açık havuz kullanıma sunulmaktadır. Neo Park, 2008 yılında teslim edilmiştir.


Neo Studio: Neo Studio, yaklaşık 1700 metrekare arazi üzerinde tek blokta 4 farklı tipte toplam 31 daireden oluşan seçkin bir konut projesidir. Toplam 5000 metrekarelik inşaat alanı bulunan ve sosyal tesisin çatıda yer aldığı projede, zemin katta 10 adet dükkandan oluşan bir çarşı bulunmaktadır.


Neo Studio’da yer alan toplam 31 stüdyo dairenin büyüklükleri ile 85 m2 ile 140 m2 arasında değişmektedir. Proje 2008 yılında teslim edilmiştir.


Neo Yaşam: İstanbul’un gözde yerleşim merkezlerinden Kemerburgaz Göktürk’te yaklaşık 1000 metrekarelik bir arazi üzerinde 4000 metrekarelik inşaat alanından oluşan, konforlu çalışma ortamı yaratan yüksek standartlarda bir ofis projesidir. Neo Yaşam’da 140 m2 – 160 m2 arası büyüklüklerde 20 adet ofis alanı bulunmaktadır. Neo Yaşam 2008 yılında tamamlanmıştır.Neo Yapı iletişim bilgileri nedir? NEO YAPI Merkez Ofis

Adres: Neo Yaşam İş Merkezi, Merkez Mah. Göktürk Cad. No:9 Kat 4/5 Göktürk-Kemerburgaz / İstanbul

Telefon: 0212 322 06 00 (3 hat)

Gölpark İstanbul Tanıtım Ofisi

Adres: Bolluca Merkez Mah. Bolluca İhsaniye Yolu. Gölpark İstanbul Projesi. 2. Mahalle 10 AY

Bolluca -  İstanbul

Telefon: 0212 685 08 07 pbx    

Faks: 0212 685 08 28

Web Adresi: www.neoyapi.com