Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Nevzat Doğan kimdir?

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan kimdir? Nevzat Doğan, bugüne kadar hangi işlerde hizmet verdi?


Nevzat Doğan, 1960 yılında Bahçecikte doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Türk Pirelli İlkokulu, İzmit Ortaokulu ve İzmit Lisesinde, yüksek öğrenimini ise Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamladı. 


Mecburi hizmetini, Elazığ'ın Keban İlçesi ile Ağrı'da hükümet tabibi olarak yaptı.  İstanbul Şişli Etfal Hastanesi'nde 4 yıl uzmanlık eğitimi alarak Çocuk Hastalıkları Uzmanı oldu. 


Bolu/Gerede Devlet Hastanesi'nde Çocuk Hastalıkları Uzmanı olarak 3,5 yıl çalıştıktan sonra, SSK Kocaeli Hastanesi'ne tayin oldu. 


SSK Kocaeli Hastanesi'nde Başhekim Yardımcılığı, Çocuk Hastalıkları Uzmanı ve Hastane Dernek Başkanlığı görevlerini bir arada sürdürdü. 


2000 yılında Konak Tıp Merkezi'ni kurdu. 2001 yılında, 16 yıllık devlet memuriyetinden istifa ederek AK Parti İl Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi olarak aktif siyasete girdi. 


Halkla İlişkilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 


3 Kasım 2002'de yapılan genel seçimlerde 22. dönem Kocaeli Milletvekili seçildi. 


TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanvekilliği, TBMM Türkiye-Endonezya Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanlığı, AK Parti Genel Merkezi Yaşlılar Koordinasyon Merkezi Başkanlığı görevlerinde bulundu. 


Doğan, 2009 ve 2014 seçimlerinde iki kez İzmit Belediye Başkanı seçildi. 


Avrupa Konseyi Yerel Yönetimler Asamblesinde de Türk delegasyonunda asil üye olarak 4 yıldır görev yapmaktadır. Halen 2. dönem Belediye Başkanlığı görevini yaptı. 


Evli ve üç çocuk babası olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.Nevzat Doğan yeni imar kanunun hazırlanmasında çalışacak!

http://emlakansiklopedisi.com/wiki/nevzat-dogan-yeni-imar-kanunun-hazirlanmasinda-calisacak