Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Nidakule Göztepe

Tahincioğlu Gayrimenkul tarafından Göztepe’de konumlandırılan Nidakule Göztepe, A plus ofislere ev sahipliği yapıyor. Nidakule Göztepe’de ofis kiraları, metrekaresi 25-30 dolar arasında değişiyor.Proje künyesi

Lokasyon: Göztepe

Toplam arsa: 10.813 metrekare

Toplam inşaat alanı: 47.125 metrekare

İnşaata başlama tarihi: 2010

İnşaatı bitirme tarihi: 2012 

Yatırım bedeli: 120 milyon TL

Ünite sayısı: Toplam 35 katlı binada, 30 bin metrekarelik kiralanabilir alan

Mimarı: Ergün Mimarlık


Fiyat ve ödeme

Metrekare fiyatları: 2013 Mart ayı itibari ile metrekare birim kiralama bedeli aylık 25 ile 30 dolar arasında değişim gösteriyor.  


Proje konumu 

Uzaklık ve yakınlık durumu: Kartal Metro Hattına, Marmaray Projesine, D100 Karayoluna, Göztepe Kavşağına, Ataşehir Finans Merkezine, Ümraniye ve Kozyatağı’na oldukça yakın bir mesafede konumlandırıldı.

Sabiha Gökçen Havalimanı 27 km

Atatürk Havalimanı 32 km

Boğaziçi Köprüsü 7 km

FSM Köprüsü 17 km

Kadıköy Vapur ve Deniz Otobüsü 5 km


İletişim Bilgileri: 

Kuzey/ Batı Gayrimenkul Kiralama Danışmanı

0-212 325 28 00  

www.kuzeybati.com.trNidakule Göztepe


Nidakule Göztepe projesinin genel özellikleri nelerdir? 


10 bin 813 metrekare alan üzerine Göztepe’de Tahincioğlu Gayrimenkul tarafından konumlandırıldı. Toplam inşaat alanı 47 bin 125 metrekare olan Nidakule Göztepe projesi 35 katlı tek blok olarak tasarlandı. A Plus ofislerin yer aldığı projede, inşaattaki son teknoloji kullanıldı.

 


Nidakule GöztepeLobi ve resepsiyon hizmetleri nasıl?


Nidakule Göztepe projesinden ofis sahibi olanlara lobi ve resepsiyon hizmeti sunulmaktadır. Burada yüksek tavan, farklı bir mimari, rahat bir ortam ile misafirler ağırlanmaktadır. Bahçesi olan ve her türlü erişimin sağlandığı lobiye kafeteryada inşa edildi.Nidakule Göztepe


Ofis katları nasıl yapıldı?


Ofis katları brüt 900 metrekareden oluşmakta olup, ihtiyaca göre bölünebilmektedir. Kat yükseklikleri ise brüt 3.40 metredir. Açık alanlara sahip olan ofisler, Marmara Denizi ve Adalar manzaralıdır.


Özel iklimlendirme sisteminin kurulduğu Nidakule Göztepe’de VTV sistemi ile özel ısıtma yapılmaktadır. EN Avrupa Normları ve Amerikan ASHRAE havalandırma ve iklimlendirme dışında 2 adet de açılır kanat bulunmaktadır.Nidakule GöztepeNidakule Göztepe projesinde yer alan hizmetler nelerdir?


Toplantı odaları ve fuaye, spor salonu, sauna ve masaj, kafeterya ve restoran, coffee shop, banka, kuaför, lostra ve kuru temizleme, otopark, ofis deposu ve profesyonel yönetim. 


Projenin alt yapısı nasıldır?


İnşaat sektöründe yer alan en üst derece inşaat teknolojisinin kullanıldığı Nidakule Göztepe projesi; ISO 9001-2008 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001-2004 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgelerine sahiptir.  En ileri mekanik ve elektrik sistemleri kullanılmış olup, uluslararası standartlarda inşa edilmiştir.Nidakule Göztepe


Nidakule Göztepe projesinde Akıllı Bina ve Çevre Dostu teknolojileri nasıl kullanıldı?


Nidakule Göztepe projesinde merkezi mekanik elektrik, güvenlik sistemleri kullanıldı. Bina otomasyon sisteminin 24 saat çalıştığı projede 6. Ve 23.katlar tesisat katı olarak ayrıldı.


Projede asansörler ise 3 m/s hızlı olup, toplamında 8 asansör yapıldı. Bina içinde wi-fi, fiber optik internet, uydu yayın altyapısı ayrıca 25 adet telefon hattı kullanıldı. Su kesintilerine karşı büyük ölçekli su depolarının bulunduğu projede ayrıca çok güçlü bir de jeneratör sistemi yer aldı.


Nidakule Göztepe projesinde yangına karşı Amerikan NFPA ve EN-54 standartları Türkiye Yangın Söndürme Yönetmeliğine uygun hale getirildi. ABD’deki Çevre Dostu Binalar Konseyi (USGBC ) tarafından geliştirilen LEED sertifikasına uygun olarak inşa edildi. Böylece daha az enerji harcayarak verimlilik kazandırmış oldu. Yani; yüzde 50 enerji tasarrufu sağlamış olup, karbondioksit salınımını düşürdü. 


Projenin mimari özellikleri neler?


Feng Shui felsefesinden esinlenilerek inşa edilen ve tasarlanan Nidakule Göztepe projesinde bir de bahçe yapıldı. Doğa ile iç içe bir hayat ve evrendeki enerjileri kontrol edebilme fikrinden yola çıkarak ofisler Feng Shui tarzında dizayn edildi. Bahçede yer alan peyzaj düzeni ise buna göre yapıldı. Bitkiler buna göre seçildi.


Nidakule Göztepe projesinde kimlerin imzası var?


Yatırımcı: Tahincioğlu Gayrimenkul

Ana Müteahhit: Nida İnşaat ve Turizm A.Ş.

Kaba Yapı Yüklenicisi: Demsar İnşaat

Mimari: Ergün Mimarlık

Statik: Fonksiyon Mühendislik

Mekanik Proje: Dinamik Proje

Elektrik Proje: Enkom Mühendislik

İç Mimari: Mdarch Mimarlık

3D Görseller: Artı Eksi Sıfır Mimarlık

Peyzaj: Himaş Peyzaj ve Mimarlık

Leed Danışmanı: Altentis İnşaat Enerji San.

Zemin Danışmanı: Elfa Mühendislik

Asansör Danışmanı: Barlas Asansör Danışmanlık

Cephe Danışmanı: KFE priedemann, CWG

Yangın Danışmanı: Etik Mühendislik

Feng Shui Danışmanı: Esra Koyuncu

Satış-Kiralama ve İşletme Danışmanı: Kuzeybatı Gayrimenkul


Projede yer alan ofislerin fiyatları ne kadar?


Projede yer alan ofislerin 2013 Şubat ayında güncellenen metrekare birim kirası aylık 25 dolar ile 30 dolar arası açıklandı.


Nidakule Göztepe’ye ulaşım nasıl sağlanmaktadır?


D100 Karayolu üzerinden ve TEM’den ulaşımın oldukça kolay olduğu Nidakule Göztepe projesinin ulaşım krokisi aşağıdadır:


Nidakule Göztepe


Nidakule Göztepe projesine yakın merkezi yapılar nelerdir?


Bağdat Caddesi, Kadıköy, Kozyatağı gibi merkezi lokasyonlara yakın olan Nidakule Göztepe projesi; Palladium, Optimum, Ak-Asya AVM’ye birkaç dakikalık mesafede konumlandırıldı. 


www.nidakulegoztepe.comÖnerilen Bağlantılar : 3. Havalimanı