Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Niğde Şehit Ömer Halisdemir Kültür Merkezi açıldı!

Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in memleketi Niğde'nin Bor ilçesine bağlı Çukurkuyu beldesine yaptırılan, adının verildiği kültür merkezi törenle hizmete girdi.


Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında şehit edilen Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in memleketi Niğde'nin Bor ilçesine bağlı Çukurkuyu beldesine yaptırılan, adının verildiği kültür merkezi törenle hizmete girdi.


Kocaeli Büyükşehir Belediyesince 2 bin 500 metrekare alan üzerine inşa edilen merkezin açılış programı, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.


Sanatçı Ömer Karaoğlu tarafından çeşitli marşların seslendirildiği törende konuşan şehit Ömer Halisdemir'in kardeşi Soner Halisdemir, ağabeyi için yazılmış olan "30 Kurşun" adlı şiiri dinleyen babasının her seferinde gözyaşı döktüğünü söyledi.


Daha sonra, FETÖ'nün hain darbe girişimini anlatan fotoğraflar ve Halisdemir'in özel eşyalarının sergilendiği müze ile kütüphane ve derslikten oluşan merkez, protokol tarafından açıldı.


Törene AK Parti Niğde Milletvekilleri Erdoğan Özegen ve Alpaslan Kavaklıoğlu, CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, şehit Ömer Halisdemir'in ailesi ve vatandaşlar katıldı.


AA