Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Nilüfer Çiçek kimdir?

2011 yılının ilk çeyreğinde Pronil Mimarlık’ı kurarak mimari çalışmalarına burada devam eden Mimar Nilüfer Çiçek kimdir?


Nilüfer Çiçek, 2003 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. 


Mezuniyetinin ardından, mimarlık alanındaki bilgi ve deneyimlerini ilgili mühendislik dalları ve diğer disiplinlerle entegre ederek teknik ve pratik anlamda ileri boyuta taşımaya devam etti.


2005 – 2010 yılları arasında, AVM konusunda Türkiye’ye öncülük eden uluslararası ölçekli üç büyük forum AVM projesinde, konsept tasarım aşamasından inşaatın tamamlanmasına kadarki süreçte proje şefliği ve proje müdürlüğü görevlerini üstlendi. Bahsi geçen projeler içinde yer alan Forum Mersin AVM, International Council of Shopping Centers (ICSC) tarafından 2009 yılında Avrupa’nın en iyi alışveriş merkezi ödülüne layık görüldü. Uluslararası ölçekteki önemli endüstriyel yapıların ve fabrika binalarının projelendirme ve inşaat sürecine dahil olarak proje yönetimi konusundaki tecrübelerini arttırdı. Elde ettiği çok yönlü mesleki kazanımlar doğrultusunda profesyonel iş hayatının temellerini attı.


2011 yılının ilk çeyreğinde Pronil Mimarlık’ı kuran Nilüfer Çiçek; genç, yetenekli ve dinamik proje ekibi ile birlikte farklı tipolojilerde ve ölçeklerde nitelikli projeler üretmeye ve bu projeleri hayata geçirmeye devam etmektedir.